Startują play-offy ESL Mistrzostw Polski! W akcji m.in. TPT czy PACT

Fot. Jeremi Śpiewak x Polska Liga Esportowa

Dopiero co we wtorek zakończyliśmy zmagania fazy zasadniczej w ramach jesiennych ESL Mistrzostw Polski, a już dziś startuje faza pucharowa. W piątkowe popołudnie czekać na nas będą dwa spotkania, które jednoznaczne będą z pierwszymi pożegnaniami. 

Mówiąc dokładniej – zmagania ESL Mistrzostw Polski, które rozgrywać się będą w ten weekend to Play-Iny. Są one premiowane dwoma miejscami na LAN-owe finały, które będą mieć miejsce w Katowicach. Przypomnijmy, że występu w półfinale jest już pewne HONORIS oraz Anonymo Esports.

Zabawa rozpocznie się od półfinału dolnej drabinki. Pierwszy taki pojedynek zaplanowano na godzinę 16:00, a zmierzy się w nim Team ESCA Gaming wraz z Tarczyńskim Protein Teamem. Obie te drużyny spotkały się ze sobą w pierwszym tygodniu zmagań. Jednak dwumecz ten nie wyłonił nam tej zdecydowanie lepszej, a to za sprawą wygranej TPT na Inferno, a później remisu na Vertigo. Po zakończeniu głównego etapu mistrzostw Polski – w tabeli lepiej prezentowała się ESCA, a to dzięki piątej lokacie i zgromadzonych 29 punktach. Karol “nATSU” Olszak i jego koledzy na pewno nie są zadowoleni ze swojej postawy, ponieważ uplasowali się oni dopiero na dziewiątej pozycji. Wydaje się jednak, że poszczególne miejsca zajmowane przez te drużyny nie powinna mieć dziś tak wielkiego znaczenia. 

W drugim półfinale dolnej drabinki M1 EDEN spotka się z MAD DOG’S PACT. Te formacje podczas etapu zasadniczego zaprezentowały się bardzo podobnie. Minimalnie lepsi byli Kacper “Riczi Maszynka” Benc i jego kompani, którzy posiadając dwa punkty więcej, zajęli szóste miejsce, podczas gdy PACT ósme. Rzucając okiem na wynik potyczki tych zespołów, można śmiało stwierdzić, że nadchodzący pojedynek również powinien być zacięty. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka wygrali na Nuke’u i to bardzo gładko, ponieważ do sześciu. Po komplecie rund na Inferno to jednak M1 EDEN mogło się cieszyć z wiktorii. Gdyby taka sytuacja miała mieć miejsce dziś – to wówczas dojdzie do trzeciej areny, która już wszystko nam wyjaśni.

Harmonogram piątkowych spotkań ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

16:00 | Team ESCA Gaming vs. Tarczyński Protein Team – BO3

19:00 | M1 EDEN vs. MAD DOG’S PACT – BO3

Drabinka fazy pucharowej, wyszczególniając Play-Iny prezentuje się w następujący sposób:

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!