Startuje europejski i amerykański Minor!

Już dzisiaj rozpocznie się kolejny etap drogi do Majora. Walkę rozpoczną zespoły z Europy oraz Ameryki i niestety bez udziału żadnego polskiego gracza.

Europa

Nie ma co ukrywać, że walka drużyn z Europy będzie interesować nas najbardziej. Osiem zespołów powalczy o dwa miejsca na Majorze, a ekipa, która zajmie trzecie miejsce zagra na Minor Play-in. Ciężko wyznaczyć tutaj zdecydowanego faworyta, jednak z pewnością to mousesports z North mają najwięcej do powiedzenia.

Na początek europejskiego Minora zobaczymy kilka ciekawych spotkań. Mousesports podejmie ekipę Mikaila “Maikelele” Billa, a w tym samym czasie North zmierzy się z BIG, które wyeliminowało Virtus.pro z awansu do tego etapu. W kolejnej parze spotkań czekają nas szwedzkie derby, gdzie Ancient stawi czoła fnatic. Ponadto Sprout podejmie CR4ZY, które przez długi okres grało pod nazwą Valiance. Po najnowsze wyniki zapraszamy was do specjalnej relacji.

Harmonogram pierwszego dnia

16:00(BO1) mousesports vs NoChance
16:00(BO1) North vs BIG
17:15(BO1) CR4ZY vs Sprout
17:15(BO1) fnatic vs Ancient
18:30(BO3) Mecz wygranych grupy A
18:30(BO3) Mecz wygranych grupy B

 

Ameryka

StarLadder postanowił w tym samym czasie zorganizować również Minora dla drużyn z Ameryki. Tutaj sytuacja wygląda tak samo, jeżeli chodzi o zdobycie miejsca na Majorze w Berlinie. Warto zaznaczyć, że w tym regionie również ciężko wyznaczyć, kto z pewnością awansuje dalej, jednak faworytami są tutaj zawodnicy NRG oraz FURII.

Amerykańskiego Minora zdominowały brazylijskie zespoły, których jest pięć. Na sam początek obejrzymy NRG, które podejmie TeamOne oraz bratobójczy pojedynek pomiędzy FURIĄ, a INTZ. W drugiej parze Singularity zmierzy się z Sharks i eUnited, które stawi czoła Luminosity. Jeżeli chcecie być na bieżąco z wynikami spotkań, zapraszamy was do relacji.

Harmonogram pierwszego dnia

10:00(BO1) NRG vs TeamOne
10:00(BO1) FURIA vs INTZ
11:15(BO1) Singularity vs Sharks
11:15(BO1) eUnited vs Luminosity
12:30(BO3) Mecz wygranych grupy A
12:30(BO3) Mecz wygranych grupy B

 

Obydwa Minory rozpoczną się już dzisiaj i potrwają do 21 lipca (Niedziela). Z każdego regionu na Majora awansują dwa zespoły, a ekipa, która zajmie trzecią lokatę powalczy w Minor Play-In. Poza awansem na najważniejszą imprezę tego półrocza drużyny powalczą o pulę nagród, wynoszącą 50 000$.

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!