System rankingowy w League of Legends

League of Legends (LoL) to jedna z najbardziej popularnych gier komputerowych na świecie. Opracowano ją na bazie modyfikacji do Warcraft III: The Frozen Throne. LoL to sieciowa gra z gatunku MOBA, opierająca się na walce dwóch pięcioosobowych zespołów, których zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika.

Wszystko to z pozoru brzmi niezwykle prosto, ale w rzeczywistości osiągnięcie wysokiego poziomu wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Jeśli chcemy być najlepsi, musimy dużo grać i nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Wiele osób nie ma jednak czasu na żmudne wbijanie początkowych leveli konta, a walki z średnio rozgarniętymi przeciwnikami w ogóle ich nie bawią. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi ELO boostingu, która pomoże nam szybciej znaleźć się na odpowiednim dla nas poziomie. Definicji boostingu w League of Legends przyjrzymy się w dalszej części naszego artykułu.

Skąd wzięła się popularność League of Legends?

League of Legends zostało wydane 27 października 2009 roku. Już na samym początku została niezwykle pozytywnie przyjęta przez recenzentów i graczy. Mimo tego, że od premiery minęło już prawie dziesięć lat, gra ciągle jest wspierana przez twórców, którzy nie tylko wprowadzają do niej modyfikacje i dodają nowe postacie, ale także rozwijają całą scenę e-sportową.

League of Legends nie zdobyło swojej popularności przypadkiem. Na jej odbiór wpływ miało wiele różnych czynników. Najważniejszym powodem było oczywiście to, że gra jest w pełni darmowa i nie musimy zapłacić ani złotówki, by móc czerpać z niej zabawę. Wszystkie opłaty dotyczą tylko i wyłącznie całkowicie kosmetycznych dodatków, które nie mają żadnego wpływu na moc naszych postaci. Gra jest niezwykle wciągająca i uzależniająca. Za każdy mecz otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na nowe postacie oraz skórki dla naszych bohaterów. Mówiąc o bohaterach nie można nie wspomnieć o tym, że obecnie w grze jest ich już niemal 150 i każdy posiada inne, często bardzo różniące się od siebie, umiejętności, dzięki czemu każdy mecz jest inny niż poprzednie.

Dużym plusem LoLa jest także bardzo niski próg wejścia. Podstawowych zasad gry i kontroli nad postaciami nauczymy się już po kilku godzinach rozgrywki. Jeśli jednak chcemy stać się najlepsi…, długa droga przed nami. Dodając do tego niskie wymagania sprzętowe i atrakcyjną oprawę graficzną uzyskujemy odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.

Turnieje w League of Legends

Każdego roku organizowanych jest kilkaset turniejów w League of Legends. Rozgrywki możemy podzielić na regionalne, krajowe, kontynentalne i międzynarodowe. Ogromny potencjał e-sportowy jest własnie tym, co przyciąga graczy, marzących o wystąpieniu w turnieju oglądanym przez miliony osób na całym świecie. Jeśli nie uda się osiągnąć takiego poziomu – nic straconego. Zawsze możemy wiele znaczyć na scenie krajowej, a jest to już poziom, który pozwala na osiąganie naprawdę wysokich zarobków, które pozwolą bez problemu utrzymać się nawet w mieszkaniu w dużym mieście.

Co roku do zdobycia jest nawet kilkanaście milionów dolarów. Pula nagród na pierwszych Mistrzostwach Świata, rozgrywanych w 2011 roku, wynosiła 100 tysięcy dolarów. Rok później było to już dwa miliony. Ostatnie (jak dotychczas) Mistrzostwa Świata odbyły się w Korei Południowej. Finały obejrzało 205 mln osób, a pula nagród wyniosła prawie 6,5 milion dolarów.

System rankingowy w League of Legends

System rankingowy w League of Legends dostępny jest dla wszystkich graczy, którzy osiągnęli odpowiedni poziom w grze. W zależności od wyników system przydziela nas do ligi, w której grają osoby o podobnych umiejętnościach i tylko od tego jak gramy, zależeć będzie czy awansujemy wyżej, czy też spadniemy i trafimy na słabszych przeciwników. Drabinka rankingowa ma zwiększyć atrakcyjność gry i pozwolić graczom mierzyć się z osobami stanowiącymi dla nich wyzwanie. Niestety, system ten ma także duży minus. Nawet jeśli jesteśmy nieźli to stracimy mnóstwo czasu na dostanie się do odpowiedniej dla nas ligi, gdyż niskie poziomy rankingowe to tzw. “elo hell”. Każdy gra tam po swojemu nie patrząc na to co dzieje się na mapie, wyzywając wszystkich naokoło i robiąc wszystko, byle tylko nie wygrać. Bardzo często zdarza się, że tacy zawodnicy wychodzą w połowie meczu zostawiając nas samych na pastwę rywali. Na szczęście z pomocą przychodzi usługa elo boostingu.

Co to jest ELO boosting?

ELO boosting to proces, w którym dochodzi do zwiększenia rankingu konta w bardzo szybkim czasie. Usługa ta stała się popularna, ponieważ gra na niskim poziomie jest nużąca, a nie każdy ma czas, by samemu osiągnąć wysoką dywizję. Solo kolejka nie zawsze jest też sprawiedliwa i bardzo często zdarza się, że gra dobiera nam towarzyszy, którzy nie są najlepszymi graczami. Warto wtedy skorzystać z ELO boostingu. Po opłaceniu usługi nasze konto trafia w ręce profesjonalnego gracza, który rozgrywa mecze, wbijając nas na wyższe poziomy. Po osiągnięciu założonego celu konto wraca w nasze ręce i możemy niezwłocznie zacząć grę na wyższym poziomie.

Na co zwracać uwagę decydując się na ELO boosting?

ELO boosting nie jest darmową usługą. W dodatku decydując się na skorzystanie z niej, oddajemy login i hasło do konta nieznajomej osobie. Warto więc przedsięwziąć pewne środki ostrożności. Warto zakupić usługę ELO boostingu od graczy, którzy zajmują się tym od dawna i mają sporo pozytywnych opinii. Należy też pamiętać, że niska cena oznacza zazwyczaj niską jakość i lepiej nie ryzykować z najtańszymi ofertami, gdyż możemy otrzymać konto, które będzie znajdować się w jeszcze gorszej lidze niż na początku. Istnieje też ryzyko, że nie otrzymamy go wcale.

Podsumowując: LoL Elo boosting to bardzo dobra usługa dla wszystkich, którzy nie mają czasu i cierpliwości, by rozgrywać mecze w niskich dywizjach. Pozwoli nam ona na szybkie osiągnięcie pożądanej ligi, dzięki czemu od razu będziemy mogli zmierzyć się z przeciwnikami na naszym poziomie.

Powiązane posty

The Outlast Trials: wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem gry

Karty graficzne – porównanie modeli z różnych serii

Ten monitor do gier ma kapitalne parametry: wybieramy doskonały monitor gamingowy z 144 Hz