Respawn.pl

W tym tygodniu #1

Autor: Sergiusz Lelakowski

Rozpoczynamy cykl, w którym wyróżniać będziemy najciekawsze wydarzenia ze sceny e-sportowej Counter-Strike’a. W tym tygodniu pojawiło się kilka ciekawych informacji, nie zabrakło też zabawnych momentów z Dreamhack Austin 2016.

Ten tydzień stał pod znakiem Dreamhack Austin 2016, którego finał już dzisiaj oraz azjatyckich kwalifikacji do majora, ESL One Cologne 2016. Poniżej znajdziecie kilka “flashbacków” z ostatnich siedmiu dni.

Najciekawszy news

Dobrze by było wyróżnić dwie wiadomości.

Update CS:GO z 5 maja 2016. Valve wprowadziło kilka kosmetycznych zmian na Cache oraz Nuke. Na obu mapach zauważalna jest różnica wydajności, na “keszu” mniejsza, na Nuke – większa

Nowa inicjatywa Esports Hall of FameWprowadzanie do “alei gwiazd” nie jest czymś nowym, ani obcym, ale fajnie, że e-sport dostanie swoją galerię sław.

Fail tygodnia

To już nawet nie jest fail tygodnia, a miesiąca. Summit zastępujący Professor_Chaos w Splyce w ramach turnieju Dreamhack Austin, wygrał clutch’a 1v3 i wydawało się, że Splyce zwycięży z CLG, bowiem wynik wskazywał 15-11. Nic z tych rzeczy. Muzyka zwycięstwa już grała, a komentatorzy zachwycali się nad wygraną Splyce na mapie Train. Summit przez przypadek wbiegł na rzuconego przez siebie mołotowa i… zginął.

Zagranie tygodnia

https://www.youtube.com/watch?v=hYCYAUmGm5E

Jak wygrać clutcha 1v1 mając zepsutą myszkę? Relyks pokazuje. Wystarczy odpowiednio zdenerwować rywala i nie dać mu rozbroić bomby.

Tweet tygodnia

Tweet z którego śmiała się w tym tygodniu cała scena CS:GO. Gif zatytułowany “Oto dlaczego Kio wyleciał z EnVyUs”

To by było na tyle. Dajcie znać, jeśli macie inne zdanie na temat danej kategorii!

Inne newsy z tego tygodnia

Izak w siedzibie Twitcha
Bravado Gaming poszukuje trenera!

$250.000 w puli nowego turnieju ESL
TyLoo odpuszcza SL i-League Invitational