Virtus.pro powalczy z FaZe Clan

Wraz z wczorajszym meczem Virtus.pro vs. Ninjas in Pyjamas wystartowało ESL Pro League Season 4. W kolejnym pojedynku Polacy zmierzą się z FaZe Clan.

Wczorajszy mecz można uznać za dobry start Polaków w lidze. Pomimo przegranej na Nuke, na Overpass nasi rodacy doprowadzili do dogrywki i ostatecznie poradzili sobie całkiem nieźle, wyrównując bilans map do stanu 1-1.

Tego samego nie można powiedzieć o FaZe Clan. We wczorajszym spotkaniu w ramach ESL Pro League z Team X poradzili sobie po prostu fatalnie. Na pierwszej mapie, Mirage, do końca pierwszej połowy przegrywali 3:12. Zmiana stron była tylko formalnością, bo X szybko domknęło mecz, zwyciężając 16:3. Na Cobblestone było jeszcze gorzej. Można rzec, że ekipa powtórzyła historyczny mecz Virtus.pro vs. Kinguin – nie zdobyli tam ani jednego punktu i szybko przegrali 0:16.

Co ciekawe, chwilę wcześniej rozegrali dwie mapy w kwalifikacjach do Starladder i-League Season 2, również przeciw Team X. Tam poradzili sobie dosyć nieźle, zwłaszcza po stronie CT, co zaowocowało dwoma wygranymi mapami. Cieszy też fakt, że błyszczał ich nowy nabytek – allu, znany wcześniej m. in z Ninjas in Pyjamas.

Mecz rozpocznie się dzisiaj o 19:20. Stawką w ESL Pro League Season 4 są finały, odbywające się w Sao Paolo w Brazylii, gdzie do wygrania będzie aż 750 000 $.

Virtus.pro vs. FaZe Clan (2x BO1) – 19:20 STREAM ANG ; STREAM PL