Vitality żegna się ze StarLadder Major Berlin 2019

Wicemistrzowie rankingu HLTV po ciężkim boju z AVANGAR żegnają się z StarLadder Major Berlin 2019. Tym samym, to ekipa z Kazachstanu melduję się w półfinale.

Z pewnością pierwsza mapa mogła zaskoczyć wielu oglądających, gdyż chociaż dwie pierwsze rundy spoczęły na koncie Francuzów, AVANGAR nie pozostawało dłużne i wypracowało dwukrotną przewagę. Mogłoby się wydawać, że Vitality jest w stanie bez problemu nadrobić stratę, a nawet wysunąć się na prowadzenie, jednak ekipa z Kazachstanu udowodniła, że ma równie wysokie szanse na półfinał jak przeciwnicy, dzięki czemu na koniec pierwszej połowy mogliśmy zobaczyć wynik 8:7 na korzyść „AdreN’a” i spółki.

Sytuacji, która nastąpiła po zmianie stron nikt się nie spodziewał. Chociaż, analogicznie do połówki numer jeden, pierwsze dwie rundy zgarnięte zostały przez team z Francji, później nastąpiła całkowita dominacja drużyny z Azji. Bez żadnego problemu, głównie przez eliminacje zawodników z Vitality, gracze AVANGAR sięgnęli po zwycięstwo na mapie de_mirage, nie oddając już ani jednego punktu (16:9).

Inferno z początku należało do bardziej wyrównanych i tym razem to AVANGAR rozpoczęło od wygrania pistoletówki, a następnie kolejnej rundy. Można było powoli spekulować o potencjalnym zbliżającym się zwycięstwie ekipy z Kazachstanu, gdyż Vitality, po ósmej rundzie było w stanie zdobyć się tylko na dwa oczka. W końcu jednak zawodnicy z Francji przełamali niemoc, w której się znaleźli, dzięki czemu wreszcie udało im się nadrobić stratę, a nawet wysunąć się na prowadzenie (9:6).

Zmiana stron tak jak na początku mapy de_inferno rozpoczęła się dwoma punktami dla AVANGAR. Vitality jednak, wiedzione dobrą sytuacją z pierwszej połowy dołożyło kolejne pięć rund do swojej kolekcji. Tym razem kazachstański team nie był w stanie zakończyć tego spotkania, gdyż to Francuzi zdobyli mapę Inferno 16:11.

Tym samym przenieśliśmy się na finałowy pojedynek na mapie de_dust2, gdzie to AVANGAR pokazało się ze swojej najlepszej strony, najpierw rozpoczynając od dwóch rund, aby później oddając zaledwie pojedyncze oczka przeciwnikom uciec z wynikiem na ogromną przewagę. Na koniec pierwszej połowy na koncie AVANGAR znalazło się 12 oczek, przy czym dla Vitality zaledwie 3.

Vitality nie poddało się i tym razem to „ZywOo” podjął rękawice zdobywając ace w pistoletówce po zmianie stron, co dało szanse Francuzom na rozpoczęcie comebacku i zmniejszenie przepaści punktowej, do różnicy sześciu oczek (6:12). Jak sie okazało i „Jame” miał coś do powiedzenia i w rundzie dziewiętnastej, po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu udowodnił, że jego ekipie należy się finał, zgarniając pięć fragów za pomocą AWP. Chociaż po raz drugi Vitality rozpoczęło swoją drogę do zwycięstwa, zdobywając kolejne cztery rundy, to AVANGAR okazało się domknąć mapę Dust2 i zakończyć spotkanie 16:10.

Vitality – 1:2 – AVANGAR
de_mirage – 9:16
de_inferno 16:11
de_dust2 – 10:16

Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019, zapraszamy do naszej relacji.