Wtorek udany dla Polaków! Wisła oraz debiutancki PACT ze zwycięstwami

Wtorek był udany dla polskich formacji. To za sprawą tego, że Wisła All iN! Games Kraków zrewanżowała się za wczoraj i wygrała pierwszy pojedynek. Ponadto debiut odświeżonego składu MAD DOG’S PACT również był dobry, co potwierdza wygrana.

Dzisiejsze zwycięstwa obu tych ekip to jednocześnie pierwsze zwycięstwa w 2022 roku. Jest zatem minimalny powód do dumy, aczkolwiek nie ma się co również cieszyć do przesady, ponieważ zmagania trwają. Wisła miała o wiele łatwiejszą przeprawę w osiemnasty dzień stycznia, aniżeli PACT.

Wiślacy z rewanżem za wczoraj

Biała Gwiazda rozgrywała spotkanie przeciwko LookingForOrg w ramach pojedynku drużyn z bilansem 0-1 w Pinnacle Winter Series 1 Regionals. Organizacja z Małopolski świetnie rozpracowała przeciwników na Inferno, które okazało się wyborem formacji z Australii. Polacy z początku rywalizowali w obronie i mieli świetną zaliczkę, ponieważ przed zmianą stron mogli się pochwalić pięcioma oczkami przewagi (10:5). Później nie było już nawet o czym mówić, wszak ujrzeliśmy pełną dominację ze strony Kamila “Sobola” Sobolewskiego i jego kolegów. Następnie rywalizacja przeniosła się na Overpassa wybranego przez Rodaków. Nie przeszkadzał im fakt, że wystartowali po stronie terrorystów. Ba! Nawet pomógł, czego dowodem jest rezultat 11:4 po pierwszej części. Przerwa i zmiana stron okazała się korzystniejsza dla LFO, ponieważ na tablicy wyników ujrzeliśmy prawie że remis (12:10). Polacy nie dopuścili jednak do remisu i wygrali do dziesięciu.

Udana inauguracja odświeżonego PACT-u

Owocny okazał się debiut Martina “maaryy’ego” Nakoniecznego, który wspólnie z kolegami odniósł triumf w Malta Vibes Knockout Series 5. MAD DOG’S PACT pokonało cowanę po pełnej serii. Starcie wystartowało na arenie snajperów, na którą postawili podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka. Grając najpierw w ataku, wygrali dziewięć odsłon. Problemy rozpoczęły się po zmianie stron, kiedy to drużyna z Niemiec wyszła na dwupunktowe prowadzenie (9:11). PACT może żałować najbardziej końcówki, ponieważ wygrywało 14:12, a później jeszcze doprowadziło do dogrywki, ale w niej było bezradne i uległo do szesnastu. Drugą mapą było Vertigo. Ta lokacja stała pod znakiem kontroli przez Pawła “reatza” Jańczaka i jego kompanów. 13:2 w obronie to naprawdę niesamowity wynik. Chwilę później pojawiła się minimalna zadyszka, ale 59. formacja świata finalnie wygrała do siedmiu. Lokacją na wagę zwycięstwa był Ancient. Po pierwszej części trudno było wyłonić zdecydowanie lepszy kolektyw, wszak cowana prowadziła 8:7 po tym, jak grała po stronie antyterrorystów. Po upływie czasu bliżej zakończenia na własną korzyść tego pojedynku byli Kevin “kRYSTAL” Amend i jego koledzy (12:14). Organizacja znad Wisły nie złożyła jednak broni i wygrała całe starcie, bez potrzeby dogrywki na Vertigo. PACT w 1/16 zmierzy się z  Los Reyes.