Xizt oraz kreaz pomogą Gen.G w drugim sezonie Flashpointa

Fot. Adela Sznajder x DreamHack

Gen.G dotychczas miało problemy kadrowe przez duże p tak jak zresztą sporo innych zespołów. W formacji brakowało do tej pory dwóch zawodników. Na dodatek, gdyby tego było mało presja czasu dawała o sobie znać. To wszystko dlatego, że Gen.G jest zespołem partnerskim Flashpointa, a drugi sezon startuje już za tydzień. Organizacja w ostateczności postawiła na Xizta oraz kreaza, którzy mają pełnić rolę zmienników.

Luki w składzie Gen.g pojawiły się 11 września, kiedy to Damian “daps” Steele postanowił porzucić tytuł ze stajni VALVE na rzecz VALORANTA. Podobnie zresztą było w przypadku Sama “s0m” Oha, który miesiąc później postanowił wziąć przykład ze starszego kolegi. Co więcej —  na tym nie koniec, ponieważ obaj zawodnicy grają teraz w NRG Esports.

Pod koniec października krążyły plotki o próbie podpisania kontaktu z niejakim Jayem “Liazz” Tregillgasem. Jednak tydzień po tym doniesiono także o tym, że EXTREMUM ma w planach stworzenie europejskiego składu. Na ten moment jednak nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

A czas biegnie nieustannie i w tym jest cały klucz. Druga odsłona Flashpointa startuje lada chwila, a warto wspomnieć o tym, że Gen.G jest organizacją partnerską. Logiczne zatem jest, że wystawić jakiś skład mimo wszystko trzeba. Tutaj na pomoc przyszedł Richard “Xizt” Landström oraz Rasmus “kreaz” Johansson. 

Xizt w przeszłości przywdziewał barwy takich zespołów jak Ninjas in Pyjamas czy Fnatic. Jednak od połowy września jest na ławce rezerwowych w Dignitas. Zatem nic dziwnego, że 29-latek będzie pełnił funkcję zmiennika dla innej formacji. Mówiąc natomiast o kreazie — jego kariera taka bogata już nie była. W przeszłości grał dla takich zespołów jak Team Ancient, Epsilon Esports czy też Budapest Five. Dotychczas ostatnią organizacją, dla jakiej grał Johansson było Syman Gaming, z którym rozstał się na początku czerwca tego roku. 

Skład Gen.G na drugi sezon Flashpointa prezentuje się następująco:

  • Timothy “autimatic” Ta
  • Kenneth “koosta” Suen
  • Hansel “BnTeT” Ferdinand
  • Richard “Xizt” Landström – zmiennik
  • Rasmus “kreaz” Johansson – zmiennik
  • Chris “Elmapuddy” Tebbit – trener

Flashpoint 2 rozpocznie się 10 listopada. W zmaganiach udział weźmie łącznie dwanaście ekip, które rywalizować będą o nagrody z łącznej puli miliona dolarów! Najlepszą ekipę wyłoni wielki finał zaplanowany na 6 grudnia. W turnieju ujrzymy trzy polskie akcenty, a będą nimi: Mateusz “mantuu” Wilczewski wraz z OG oraz Michał “MICHU” Müller wraz z Jakubem “kubenem” Gurczyńskim reprezentującym Team Envy.

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!