Czwartek wraz z HONORIS i EMERITOS BANDITOS

fot. ESL

Czwartek, wolne. Narodowe Święto Niepodległości. Jeżeli nie macie planów na dzisiejsze popołudnie, to nam się wydaje, że już je znaleźliście. A to dlatego, że w akcji ujrzymy dziś dwie formacje z Polski, a mowa tu o HONORIS oraz EMERITOS BANDITOS.

Zapewne znajdzie się sporo osób, które będą chcieć odpocząć dziś od natłoku codziennych obowiązków. Świetnie przy tym sprawdzą się spotkania polskich formacji. Podziwiać będziemy mogli graczy HONORIS, którzy rozpoczynają zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do Funspark ULTI Europe Regional Series 4. Do tego dojdą nam jeszcze “Emeryci”, którzy powalczą o kolejne zwycięstwo w 39. sezonie ESEA Intermediate.

Filip “NEO” Kubski i jego koledzy swoje starcie rozpoczną o godzinie 17:00. Ekipie znad Wisły przyjdzie zmierzyć się na sam start eliminacji z D13. Same zmagania zaczynają się od 1/8 finału, a spotkania rozgrywane są w formacie BO3. Na początku drużyna z Polski nie powinna mieć kłopotów, ponieważ po drugiej stronie serwera stanie zespół z Mongolii, który zajmuje 120. pozycję w światowym rankingu HLTV, podczas gdy HONORIS jest 73. Ponadto Rodzimy zespół w miniony wtorek zdobył wicemistrzostwo Polski, gdzie w wielkim finale ESL MP uległ po kapitalnym spotkaniu krakowskiej Wiśle. Jeśli chodzi o kolektyw z Azji, to ten swoje ostatnie oficjalne spotkanie rozgrywał dokładnie miesiąc temu, a więc 11 października. Były to zamknięte kwalifikacje do William Hill Cup, ale Munkhtamir “tamir” Ganbaatar i jego koledzy zajęli trzecie miejsce, a więc się nie dostali. Mówiąc w kontekście dzisiejszego pojedynku, to Wiktor “TaZ” Wojtas i spółka są murowanym faworytem do odniesienia zwycięstwa. Każdy inny rezultat niż wygrana będzie wielkim rozczarowaniem, a zarazem niespodzianką. 

Dwie godziny później do gry włączą się “Emeryci Bandyci”, którzy rozegrają już ósme spotkanie w 39. sezonie ESEA Intermediate. Polakom jednak w tych rozgrywkach nie idzie, ponieważ triumfowali tylko dwukrotnie, a pięciokrotnie musieli uznawać wyższość rywala. Z pewnością największym pozytywem jest to, że Mateusz “PAGO” Pągowski i jego kompani w końcu schodzą z Inferno i zagrają na Nuke’u. EB na siedem spotkań aż sześć rozgrywało na Inferno, co najwyraźniej Rodakom po prostu nie leżało. Dzisiejszy przeciwnik kultowej formacji nie będzie należeć do najłatwiejszych, ponieważ jest nim UniteDPoweR. To zespół z Rosji, który ma bilans w postaci czterech zwycięstw i trzech porażek. Ponadto miał okazję rywalizować na Nuke’u i wygrał na nim po dogrywce, a także ostatnio po poddaniu się oponenta. Te fakt z pewnością nie grają na korzyść “Emerytowanych”. Należy jednak pamiętać, że w meczach BO1 zawsze wszystko jest możliwe. 

Harmonogram czwartkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

17:00 | HONORIS vs. D13 – BO3 [Transmisja]

19:00 | EMERITOS BANDITOS vs. UniteDPoweR – Nuke [Transmisja]

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!