ENCE wygrywa po raz drugi! Polacy o krok od play-off ESL Pro League

Za nami trzeci dzień rywalizacji  w grupach C i D dziewiętnastego sezonu ESL Pro League. Jesteśmy już na półmetku rywalizacji w tych zbiorach. ENCE pokonało Szymona “kRaSnaLa” Mrozka i jego kolegów z Monte 2:0. Tym samym “ośmiornice” są już o krok od awansu do fazy play-off 19. odsłony CS-owej Ligi Mistrzów.

ENCE blisko fazy play-off ESL Pro League

Organizacja z Finlandii potrzebowała zaledwie dwóch map, by pokonać Monte w półfinale dolnej drabinki grupy C. Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy rozpoczęli od wyprowadzenia podłączającego ciosu, bowiem na Nuke’u wygrali 13:3. Jakiegokolwiek Counter-Strike’a mogliśmy pooglądać dopiero na Vertigo, na którym ten zespół, który grał w ataku, ten wygrywał. W ten oto sposób organizacja z Ukrainy po pierwszej połowie prowadziła 9:3, ale dzięki urwanym przez ENCE trzem rundom “ośmiornice” zamknęły zawody bez konieczności dogrywki, pokonując Szymona “kRaSnaLa” Mrozka i jego kompanów rezultatem 13:10. Tym samym podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. W finale drabinki przegranych grupy C i zarazem o awans do fazy play-off polsko-duński skład zagra z GamerLegion. Dojdzie zatem do rewanżu.

Janusz “Snax” Pogorzelski i jego kompani z GL pokonali po pełnej serii FORZE. Zaczęli w dokładnie tym samym stylu co ENCE, wszak triumfowali na Nuke’u do trzech. Ekipa z regionu CIS odpowiedziała na Ancient wygrywając do siedmiu. O kwestii końcowego triumfu przesądzić musiał Mirage, na którym w szczytowym momencie tablica wyników wskazywała na remis 8:8. GamerLegion poszło za ciosem i wygrało pięć kolejnych odsłon z rzędu, zamykając zarazem cały mecz.

O tym, że pierwszy czwartek maja w turnieju organizowanym na Malcie był nadwyraz udany dla polskich akcentów, niech świadczy fakt, że Brajan “DGL” Lemecha i jego kompani z PERA pokonali Ninjas in Pyjamas. O ile dwie pierwsze mapy nie zachwycały, ponieważ Anubisa wygrała do pięciu PERA, a Vertigo do ośmiu NiP, o tyle Ancient był prawdziwą definicją mapy rozstrzygającej. Najpierw 9:3 prowadziła organizacja ze Szwecji, by następnie ta z Turcji miała punkt mapowy i zarazem meczowy (12:11). Potrzebne były dwie dogrywki do wyłonienia zwycięzcy, a Ninjas in Pyjamas prowadziło już 15:13, by ulec w ostatecznym rozrachunku 17:19. DGL i spółka w półfinale dolnej drabinki grupy D zmierzą się z BIG.

GamerLegion vs. FORZE 2:1 – Nuke 13:3, Ancient 7:13, Mirage 13:8

Polskojęzyczną transmisję z rozgrywek dziewiętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast wszystkie wyniki i ciekawostki znajdziecie na naszej stronie.