ESL One Cologne: BIG i fnatic wracają do domu; Vitality oraz Heroic powalczą o awans do fazy pucharowej

Za nami dwa pierwsze dzisiejsze spotkania w ramach ESL One Cologne. W nich lepsi okazali się zawodnicy Vitality oraz Heroic, którzy zmierzą się pomiędzy sobą o awans do fazy pucharowej.

Spotkanie Vitality przyniosło dwie mapy oraz dwie dogrywki. Francuzi starcie z fnatic rozpoczęli na Mirage, gdzie wrócili ze stanu 0:4 i zdołali wygrać pierwszą połowę 9:6. Po zmianie stron to ponownie Szwedzi zaliczyli lepszy start, jednak to nie wystarczyło, żeby wygrać mapę i potrzebna była dogrywka. W niej zdecydowanie lepsi okazali się gracze z Francji, którzy wygrali 19:16.

Następnie gra przeniosła się na Overpassa i tutaj również gra była bardzo wyrównana. Co ciekawe obydwie połówki zakończyły się takimi samymi rezultatami jak na poprzedniej mapie, czyli 9:6. Tutaj również była potrzebna dogrywka, gdzie ponownie wygrało Vitality, lecz tym razem 19:17.

W drugim spotkaniu nie było tylu emocji, a BIG nie wystąpi przed własną publicznością. Niemcy postawili spory opór Heroic na mapie Inferno, jednak po stronie broniącej za dużo pozwolili przeciwnikom i przegrali 13:16. Druga mapa to już dominacja Duńskiej ekipy, która na Nuke’u po stronie atakującej wygrała aż dziewięć rund. Z taką zaliczką, zespół pod dowództwem Adama “friberga” Friberga nie dał gospodarzom żadnych szans i zwyciężył drugą mapę 16:7.

Harmonogram i aktualne wyniki spotkań na ESL One Cologne znajdziecie tutaj.