Faza grupowa drugiego turnieju RMR dla regionu CIS zakończona; Akuma tym razem nie zaskoczyła

fot. BLAST

Za nami faza grupowa drugiego turnieju o punkty RMR dla regionu CIS. Tym razem kontrowersyjny zespół Akuma nie namieszał w rozgrywkach, bowiem między innymi z Virtus.pro odpadli z dalszej rywalizacji.

Pierwsze turnieje o punkty RMR w Europie i CIS przyniosły sporo kontrowersji. Tym razem po zmianie organizatora w regionie CIS mamy jak do tej pory brak kontrowersji po zakończonej fazie grupowej. Co ciekawe niespodziewanie z dalszą rywalizacją pożegnali się gracze Virtus.pro i Akumy.

Faza grupowa StarLadder CIS RMR 2021 zakończyła się z małymi niespodziankami. Oczywiście cały czas swoją dominację nie tylko w regionie, ale i na świecie pokazują reprezentanci Gambit, którzy wygrali grupę A, gdzie pokonali między innymi Natus Vincere. Jednak do play-offów awansu nie zgarnęli zawodnicy Virtus.pro, co dla wielu jest sporą niespodzianką. Zespół z Kazachstanu w teoretycznie łatwiejszej grupie B zajął ostatnie miejsce i wygrał wyłącznie jedno spotkanie z K23.

W grupie A ostatnie miejsce zajęli reprezentanci Akumy, którzy nie ukrywajmy, zaskoczyli wszystkich w pierwszym turnieju o punkty RMR. Tak naprawdę ukraiński zespół nieznany do tej pory praktycznie nikomu, zdołał zająć trzecie miejsce i pokonał na swej drodze między innymi Natus Vincere. Nic więc w tym dziwnego, że dyskusja na temat uczciwości Akumy i potencjalnego oszustwa była rozpowszechniona na cały esportowy świat. Na ten moment żadnych oficjalnych dowodów nie przedstawiono ukraińskim zawodnikom, którzy jednak nie popisali się w drugim turnieju o punkty RMR. Ostateczne Akuma zajęło ostatnie miejsce w grupie A, nie wygrywając nawet jednego spotkania.

Do fazy pucharowej zdołali awansować gracze Gambit, Natus Vincere, Spirit oraz K23. Najlepszy zespół świata już zdążył wygrać swoje spotkanie i awansować do finału górnej drabinki, gdzie zmierzy się z wygranym pojedynku pomiędzy NaVi a Spirit. Drugie półfinałowe starcie rozegrane zostanie jeszcze dzisiaj o 19.

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem