Jak szufla wpływa na ranking HLTV?

Fot. Polska Liga Esportowa

To już druga aktualizacja rankingu HLTV w tym roku. Mimo pojedynczych spotkań, a także braku polskich ekip w akcji obecne zamieszanie związane z szuflą ma niemały wpływ na usytuowanie formacji.

W czołowej dziesiątce rankingu HLTV nie doszło do żadnych zmian. Niezmiennie pierwsze pozostaje Astralis, ale co ciekawe bez kompletu punktów, bowiem do tego brakuje Duńczykom pięciu. TOP10 zamyka mousesports, które ma czternaście “oczek” przewagi nad 11. Virtus.pro.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Astralis
 2. Vitality
 3. Natus Vincere
 4. BIG
 5. Heroic
 6. FURIA
 7. OG
 8. G2
 9. Liquid
 10. mousesports

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem.

To, że polskie ekipy nie rozgrywają spotkań, nie ma najmniejszego znaczenia. Największym wyznacznikiem na ten moment są przeprowadzane transfery, a tych jest naprawdę sporo. Na ten moment najlepszy jest PACT, który plasuje się na 39. pozycji, jednak warto dodać, że portal HLTV nie zaktualizował jeszcze najnowszej zmiany. Mowa tu o angażu Arka “Vegi” Nawojskiego w miejsce Krzysztofa “Goofy” Górskiego. Wisła Kraków również awansowała po przeniesieniu mynia na ławkę rezerwowych

Z kolei Izako Boars mimo uzupełnienia składu w postaci Daniela “STOMPA” Płomińskiego oraz Michała “mono” Gabszewicza spadło na 77. lokatę. Drastyczne notowanie dotknęło x-kom AGO. “Jastrzębi” już dzieli osiem pozycji od równej setki. Reszta stawki to już same awanse. Pompa Team oraz HONORIS sąsiadują ze sobą i są naprawde blisko, by awansować do TOP100.

Warto jednak dodać, że na ten moment ranking nie ma dokładnego odzwierciedlenia. Dopiero przeprowadzane są roszady kadrowe, które zapowiadają się naprawdę obiecująco. Nie pozostaje nam nic, tylko czekać aż Polacy wejdą na serwer.

Najlepsza siódemka polskich ekip prezentuje się następująco:

 • 39. PACT (+2)
 • 52. Wisła All in! Games Kraków (+5)
 • 77. Izako Boars (-7)
 • 92. x-kom AGO (-12)
 • 103. Pompa Team (+8)
 • 104. HONORIS (+11)
 • 195. Arcane Wave (+13)

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!