Kolejne zmiany w obozie Liquid. Moses nowym trenerem, adreN żegna się z formacją!

Fot. Todd Gutierrez, BeyondTheSummit

Po odejściu Nicka “nitr0” Cannelli przyszedł czas na Erica “adreNa” Hoaga. Nowym nabytkiem organizacji został Jason “moses” O’Toole, który objął funkcję głównego szkoleniowca! 

Kilka dni temu doszło do pierwszej zmiany w szeregach formacji od ponad półtora roku. Wieloletnia twarz drużyny – Nick “nitr0” Cannella ustąpił miejsca młodemu Michaelowi “Grimowi” Wince’owi, który dotychczas grał pod banderą Triumph. Jak się okazało to nie jedyne przemeblowanie w amerykańskim zespole. Roszady tym razem dotknęły kadry szkoleniowców, z którą pożegnał się Eric “adreN” Hoag.

30-latek związany był z Liquid od ponad pięciu lat i w tym okresie pełnił funkcję zarówno trenera, jak i gracza. Rolę szkoleniowca objął pod koniec 2018, zastępując Wiltona “zewsa” Prado. Jak się później okazało, było to bardzo dobre posunięcie ze strony zarządu. Jego podopieczni w ubiegłym roku zdobyli wiele licznych tytułów i zdominowali scenę CS:GO. Zajęli nawet pierwsze miejsce w rankingu HLTV, przeganiając Astralis. Z czasem jednak Stewie2K i spółka mocno obniżyli swoje loty, co zaowocowało pierwsze od ponad półtora roku zmiany w szeregach zespołu.

Moses w przeszłości profesjonalnie rywalizował na scenie CS:GO, jednak później przerzucił się na komentowanie i analizowanie spotkań. Najbardziej znany jest ze swojej współpracy z Andersem “Andersem” Blumem. Jason zasiadał za biurkiem eksperta na najważniejszych turniejach, takich jak StarLadder Major Berlin czy IEM Katowice 2019. Teraz jednak całkowicie poświęci się trenowaniu swoich nowych podopiecznych.

Nowy nabytek organizacji w krótkim filmie powiedział “Jeżeli wraz z tym zespołem nie zwyciężymy Majora, to będzie bardzo duża porażka. Taki jest cel“. Warto dodać, że w trakcie swojej długiej przygody zawodnicy Liquid ani razu nie zdobyli tytułu zwycięzców Majora i wkrótce ma to ulec zmianie.

Aktualny skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  •  Jake “Stewie2K” Yip
  •  Jonathan “EliGe” Jablonowski
  •  Russel “Twistzz” Van Dulken
  •  Keith “NAF” Markovic
  •  Michael “Grim” Wince
  • Jason “moses” O’Toole (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem