mantuu wraz z OG melduje się w półfinale ESL Pro League!

fot. facebook.com/mantuucs

Tak jest! Mamy polski akcent w półfinale czternastego sezonu ESL Pro League. OG Esports na czele z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim awansowało do półfinału czternastego sezonu ESL Pro League po tym, jak po pełnej serii wygrało z NiP-em. 

Nie da się ukryć, że bieżące rozgrywki EPL-a są naprawdę dobre, jeśli chodzi o występy pojedynczych Polaków. Już teraz wiemy, że o wielki finał powalczy mantuu wraz z OG. Na tym jednak nie kończymy, bo w półfinał jutro powalczy ENCE. 

Dziś byliśmy świadkami dwóch ćwierćfinałów. Trudno jest ocenić, który z nich był bardziej emocjonujący, ale wydaje się jednak, że ten pierwszy. OG Esports po pełnej serii wyeliminowało Ninjas in Pyjamas. Jednak to organizacja ze Szwecji była bliżej dostania się do półfinału po tym, jak wygrała Overpassa. Co więcej – Wilczewski i jego koledzy na tej arenie wygrywali 15:13, ale nie zdołali wykończyć tego planu w “regualminowym” czasie gry. W dogrywce natomiast nie istnieli, przez co nie mieli już żadnego pola na błędy. I najwyraźniej dziesiąta drużyna globu wzięła sobie to do serca, bo wyrównała stan tego meczu po tym, jak zgarnęła po 28. odsłonach Mirage’a na swoje konto. Wszystko sprawiało wrażenie tego, że na Duście będziemy świadkami walki na śmierć i życie. Tak się w ostatecznym rozrachunku nie stało, bo NiP-owi zdecydowanie zabrakło pary na arenę numer trzy. OG pewnie wygrało Dusta, bo mówimy tu o rezultacie 16:4!

Rywalem podopiecznych Caspra “ruggaha” Due będzie Team Vitality. Francuzi doprowadzili do sensacji wygrywając z wicemistrzem światowego rankingu HLTV, a więc Gambit Esports. Dziwić może jeszcze bardziej fakt, że potyczka ta zakończyła się już po dwóch mapach. Na pierwszej, czyli Inferno “Pszczoły” wygrały 16:11. Zespół z regionu CIS jednak zawiódł sam siebie na Vertigo, bo nie wykorzystał czteropunktowej zaliczki, w postaci wyniku 13:9. Później było już zdecydowanie później, a zawodnicy znad Sekwany dali radę wygrać tę lokację mieszcząc się jeszcze w trzydziestu odsłonach.

Już jutro, a więc w piątek poznamy pełne grono półfinalistów. O mecz premiowany finałem powalczą gracze Natus Vincere i ENCE, a także dwójka w postaci Heroic oraz Teamu Liquid. 

Czwartkowe wyniki ESL Pro League prezentują się następująco:

OG Esports 2:1 Ninjas in Pyjamas – Overpass 15:19, Mirage 16:12, Dust2 16:4

Gambit Esports 0:2 Team Vitality – Inferno 11:16, Vertigo 14:16

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem