Oficjalnie: coldzera dołącza do compLexity Gaming!

Fot. Adela Sznajder x DreamHack

Marcelo “coldzera” David, który ostatnie miesiące spędził na rezerwie FaZe Clanu, powraca do gry. Dwukrotny triumfator Majora przywdział trykot compLexity Gaming!

Dołączając do Juggernauta, Brazylijczyk definitywnie rozstał się z organizacją FaZe Clan, której barw bronił od września 2019 roku. Pod jej banderą zwyciężył m.in. BLAST Pro Series Copenhagen 2019, BLAST Premier Spring 2020 Regular Season oraz IEM New York 2021. Niemniej pierwszego dnia czerwca zdecydował się przejść na ławkę rezerwowych, a głównym powodem tej decyzji była tragiczna passa zespołu. “Po naszych ostatnich wynikach, a także z powodu wygasającego kontraktu, postanowiłem przeanalizować nowe oferty dotyczące mojej przyszłości.” – zakomunikował wówczas za pośrednictwem Twittera.

W ostatnim czasie narosło wiele spekulacji na temat coldzery. Początkowo łączony był z CaseEsports, a później zaś z Teamem Liquid. Z kolei cztery dni temu rosyjski Cybersport poinformował, że prowadzi on rozmowy z rodzimą FURIĄ Esports. Ostatecznie wylądował w składzie compLexity Gaming, w którym załatał lukę pozostawioną przez Kristiana “k0nfiga” Wienecke. Duńczyk doznał poważnej kontuzji nadgarstka, przez co jest wykluczony z gry przez najbliższe tygodnie.

Nie mogłem prosić o bardziej doświadczonego gracza, który mógłby zastąpić k0nfiga w tym niefortunnym okresie. Przede wszystkim decyzja ta została podjęta z myślą o zdrowiu Kristiana. Nie chcemy wywierać na nim presji, aby wrócił jak najszybciej, ponieważ moglibyśmy jeszcze bardziej opóźnić jego powrót do pełni zdrowia. Bardzo możliwe, że w pewnym momencie Kristian będzie w stanie wrócić, aczkolwiek nie wiemy, kiedy to nastąpi i w jakiej formie będzie. Biorąc pod uwagę bardzo napięty terminarz, musimy teraz zapewnić zespołowi stabilny i spokojny rozwój. Marcelo pracował z nami już od kilku dni, aby nabrać tempa, a dziś przybył do Europy, aby rozpocząć treningi w pełnym wymiarze godzinowym. Posiadamy obecnie pełny skład na najbliższe miesiące i jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby wrócić z mistrzostwem.” – oświadczył generalny menadżer sekcji CS:GO w compLexity Gaming, Graham Pitt.

Coldzera zadebiutuje w nowych barwach najprawdopodobniej 24 września o godzinie 19:30. Wtedy bowiem podopieczni Luisa “peacemakera” Tadeu staną w szranki z FaZe Clanem w ramach jesiennej edycji BLAST Premier Groups 2021.

Aktualny skład compLexity Gaming prezentuje się następująco:
  •  Justin “jks” Savage
  •  Valentin “poizon” Vasilev
  •  Benjamin “blameF” Bremer
  •  Patrick “es3tag” Hansen
  •  Marcelo “coldzera” David
  •  Kristian “k0nfig” Wienecke (kontuzja)
  •  Luis “peacemaker” Tadeu (trener)
  •  Graham “messioso” Pitt (menadżer)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem