Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 14. NAF

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 14. NAF

Autor: Krzysztof Sarna

Nieustannie trwa publikacja najlepszych graczy 2021 roku według portalu HLTV. W zestawieniu znalazł się już drugi reprezentant Teamu Liquid. Czternastym ogniwem ubiegłego roku okazał się Keith “NAF” Markovic.

Nie ma się co oszukiwać, że miniony rok dla Teamu Liquid po prostu nie był udany. Stąd też restrukturyzacja składu, która obecnie ma miejsce. Wystarczy chociażby przytoczyć, że na pokładzie amerykańskiej organizacji pojawił się Richard “shox” Papillon. NAF indywidualnie nie zwiódł, ale bezsprzecznie jest głodny podniesienia jakiegoś pucharu.

Markovic w 2021 roku “dowiózł”, ponieważ jego rating wyniósł 1.13. Średnie obrażenia na rundę zadawane przez tego gracza również są świetne, wszak mówimy tu o 80.2. Jest także coś, w czym Kanadyjczyk wyróżniał się szczególnie. Chodzi tu o odpowiedzi po śmierci swoich kolegów. 24-latek miał ich 0.16 na rundę (trade kills). Team Liquid jednak zdaje sobie sprawę z powagi sprawy, jaką był ubiegły rok. Jedynym wyczynem był półfinał IEM Katowice. 24-latek zdobył za to nagrodę EVP BLAST Premier Global Final 2020, a także czternastego sezonu ESL Pro League.

Warto w tym miejscu szczególnie wspomnieć o talencie, o którym powiedział gracz zza oceanu. Jako pierwszy postawił on na Polaka, Miłosza “mhL-a” Knasiaka, który w ostatnim czasie przeszedł z x-kom AGO do MOUZ NXT. – Myślę, że mhL ma potencjał. Został ostatnio wybrany przez MOUZ NXT, więc jestem zdania, że ma on ogromną szansę wzniesienia się na wyższy poziom w przyszłości – ocenił NAF.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).