Oficjalnie: Kjaerbye dołącza do FaZe Clanu

Fot. Stephanie Lindgren, DreamHack

Wcześniejsze plotki znalazły swoje potwierdzenie. Markus “Kjaerbye” Kjaerbye zastąpił Aurimasa “Bymasa” Pipirasa w wyjściowej piątce FaZe Clanu! 

Kilka dni temu portal Cybersport.pl poinformował, że Duńczyk zostanie niebawem nowym nabytkiem amerykańskiej organizacji. Dzisiaj plotki te zostały oficjalnie potwierdzone.

Ostatnie dwa lata w karierze Markusa nie były usłane różami. Na początku lutego 2018 roku 22-latek podjął niespodziewaną decyzję o opuszczeniu formacji Astralis, z którą zwyciężył Majora ELEAGUE w 2017 roku i zasilił szeregi North. Kjaerbye miał poprowadzić nowych kompanów na sam szczyt, jednak nigdy się tam nie znaleźli. Skandynawski rifler mocno obniżył swoje loty i musiał borykać się z okresami gorszej i lepszej dyspozycji strzeleckiej. W maju br. Markus został nieaktywnym członkiem North z powodu pogorszenia się stanu jego zdrowia. Problemy zawodnika przyczyniły się do dwumiesięcznej przerwy od gry w barwach duńskiej organizacji. 10 lipca po ponad dwóch latach wspólnej drogi Kjaerbye postanowił opuścić szeregi zespołu.

22-latek w wyjściowej piątce FaZe Clanu zajął miejsce Aurimasa “Bymasa” Pipirasa, który wczoraj przyodział barwy mousesports. Czy nowy nabytek poprowadzi raina i spółkę na dawne tory? Tego przekonamy się na nadchodzącym ESL One Cologne, który rozpocznie się już za tydzień. Podopieczni Janko “Ynk” Paunovića zmierzą się w grupie B, w której 19 sierpnia podejmą Heroic.

Aktualny skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • 🇳🇴 Håvard “⁠rain⁠ Nygaard
  • 🇧🇷 Marcelo “⁠coldzera⁠ David
  • 🇱🇻 Helvijs “⁠broky⁠ Saukants
  • 🇧🇦 Nikola “⁠NiKo⁠ Kovač
  • 🇩🇰 Markus “⁠Kjaerbye⁠ Kjaerbye
  • 🇷🇸 Janko “⁠YNk⁠ Paunović (trener)

Powiązane posty

Dycha i hades zagrają dziś o półfinał Majora

PGL Major: Wielkie marzenie karrigana coraz bliżej spełnienia

HONORIS rozpoczyna przebudowę składu CS:GO! mouz na rezerwie