KONCERT DONKA! Team Spirit z awansem do finału IEM Katowice 2024

Obeszło się bez zaskoczenia w drugim półfinale IEM Katowice 2024. Team Spirit zgodnie z oczekiwaniami pokonał Team Falcons 2:0 i tym samym awansował do wielkiego finału turnieju rozgrywanego na polskiej ziemi. Ekipa z regionu CIS 11 lutego, w niedzielę, zmierzy się w decydującym spotkaniu przeciwko FaZe Clanowi.

Spirit nie zostawiło złudzeń Falcons

Wielu tak typowało. Wielu się tego spodziewało. W praktyce tak też się stało. Team Spirit “przyklepał” awans do wielkiego finału IEM Katowice 2024. Organizacja z Rosji nie pozostawiła Teamowi Falcons absolutnie żadnych złudzeń, zwłaszcza na drugiej mapie, wybranej przez siebie. Na pierwszym planie podopieczni Dannyego “zonica” Sørensena przez moment wracali, ale 11. drużyna świata nie dała za wygraną.

Pierwsza połówka przesądziła o zwycięzcy

Drugi półfinałowy pojedynek IEM Katowice 2024 rozpoczął się od Anubisa podyktowanego przez Team Falcons. Jednak w obronie z początku grała organizacja z Arabii Saudyjskiej. Pierwszą część mogła spisać zdecydowanie na straty, bowiem w szczytowych momentach przegrywała 0:7 czy 1:9. Przed zmianą stron minimalnie doszła do głosu, zmniejszając straty do sześciu oczek (3:9). Po przerwie gra Emila “Magiska” Reifa i jego kolegów mogła się podobać. Po serii skutecznie przeprowadzonych ataków TF traciło do rywala już tylko dwa punkty (8:10). To jednak w tym momencie rosyjsko-ukraiński kolektyw odniósł ważne triumfy i tym samym objął prowadzenie w meczu, wygrywając Anubisa 13:8.

Koncert

Następnie zawody przeniosły się na Ancienta, który w procesie selekcji został wybrany przez Danila “donka” Kryshkovetsa i jego kolegów. Już od samego początku zaznaczali oni swoją wyższość. Mimo że przez moment prowadzili tylko 3:2, tak ponownie zakończyli połowę z bilansem sześciu oczek do przodu (9:3). Koncertowa gra Spirit po przerwie nie miała końca. Podopieczni trenera Sergeya “hally’ego” Shavaeva byli zdecydowanie rozpędzeni. Pędzili ku końcowi tak, jakby dopiero zawitali na serwer. Zachowana kontrola, a także znaczna różnica klas przesądziły o zakończeniu pojedynku.

Team Spirit vs. Team Falcons 2:0 – Anubis 13:8, Ancient 13:3

Wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2024 rozegra się 11 lutego, w niedzielę. Pierwsza runda pistoletowa powinna wystartować o godzinie 17:00. Sam pojedynek będzie cechować się formatem BO5, a więc przyszły mistrz będzie musiał wygrać trzy mapy. Zdecydowanie jest o co grać, bowiem prestiż oraz puchar to nie wszystko. Zwycięska ekipa zainkasuje czek na 400 tysięcy dolarów, a także zapewni sobie występ na IEM Cologne 2024.

Na wielkie wyróżnienie zasługuje dyspozycja donka na przestrzeni całego meczu. Jego stosunek zabójstw do śmierci z dwóch map wyniósł 36-23, co przełożyło się na rating 1.64. Warto z tego miejsca przytoczyć, że był to debiut 17-letniego Rosjanina w Spodku w dotychczasowej karierze.

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.