Tułaczka w MIBR oficjalnie skończona. Felps zostaje wykupiony przez BOOM Esports!

Fot. ESL

Po ponad roku spędzonym na rezerwie Joao “felps” Vasconcellos w końcu zakończył tułaczkę w MIBR. Brazylijczyk został wykupiony przez organizację BOOM Esports, której oficjalnie stał się członkiem! 

Najlepszy okres w karierze 23-latek ma już za sobą. Największe sukcesy święcił na przełomie 2017 i 2018 roku w SK Gaming – ówczesnym dominatorem sceny. Z tą niemiecką organizacją zdobył mistrzostwo m.in. na IEM Sydney czy ESL One Cologne 2017 oraz stanął na podium Majora w Bostonie. Na początku 2019 roku felps trafił do MIBR, z którym zajął 3/4 miejsce na IEM Katowice 2019, ulegając Astralis w półfinale. Po tym turnieju formacja mocno obniżyła swoje loty, co spowodowało wiele zmian w szeregach zespołu. Nie ominęły one również Joao, który 25 czerwca ubiegłego roku stał się nieaktywnym członkiem MIBR. Brazylijska organizacja nie spoczęła na laurach i zaczęła robić z niego złote jajko. Zarząd Made in Brazil wypożyczał felpsa do różnych regionalnych drużyn, które oczywiście musiały zapłacić za niego niemałą sumkę. 23-latek w lutym br. został wypożyczony  do organizacji BOOM, która musiała uzupełnić luki w składzie. Z tym zespołem Vasconcellos zwyciężył południowoamerykańską edycję ESL One Road to Rio, inkasując 6 tysięcy dolarów. Dobre wyniki formacji zaowocowały, że został wykupiony z MIBR i oficjalnie stał się pełnoprawnym członkiem ekipy boltza.

Zawodnicy BOOM wezmą udział w nadchodzącym 12 sezonie ESL Pro League, który rozpocznie się już 2 września. W czerwcu ESL ogłosiło, że planuje przeprowadzić ten turniej na LAN-ie, jednak od tego czasu pandemia mocno przybrała na sile, a na całym świecie zakaziło się już prawie 19 milionów osób. Problemy w podróżowaniu i restrykcje wprowadzone przez kraje spowodują, że event ten, tak czy siak, odbędzie się online z podziałem na regionalne dywizje.

Aktualny skład BOOM Esports prezentuje się następująco:

  • Marcelo “chelo” Cespedes
  • Gustavo “yel” Knittel
  • Ricardo “boltz” Prass
  • Bruno “shz” Martinelli
  • Joao “felps” Vasconcellos
  • Alessandro “Apoka” Marcucci (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem