Respawn.pl

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 13. blameF

Autor: Krzysztof Sarna

Mija równy tydzień od rozpoczęcia wyłaniania najlepszych graczy ubiegłego roku. Oznacza to, że w drugi poniedziałek 2022 roku przyjdzie nam omówić 13. gracza, który spisywał się najlepiej na przestrzeni minionych 365 dni. Tym okazał się Benjamin “blameF” Bremer.

blameF to kolejny z tych zawodników, którzy nie mają za sobą dobrego roku pod względem osiągnięć drużynowych. Duńczyk jeszcze w ubiegłym roku zmienił barwy i przeniósł się na początku listopada do Astralis. W barwach rodzimej organizacji udało mu się zagrać trzy turnieje, ale jeszcze bez większego sukcesu. Zobaczymy, jak to będzie figurować już w bieżącym roku.

Bremer z Complexity wygrał BLAST Premier Spring Groups oraz Spring Sweet Spring #3, a więc wydarzenia, które przecież nie robią wrażenia. Z kolei z Astralis zajął trzecie miejsce na BLAST Premier Fall Finals i to za to wydarzenie 24-latek odebrał nagrodę EVP. Jest o czym mówić w kontekście indywidualnym, ponieważ gracz ze Skandynawii wykręcił rating 1.15, a na rundę średnio zadawał 81.7 obrażeń. blameF zajął trzecie miejsce pod względem obrażeń zadawanych z granatu zaczepnego, wszak było to 7.3. Ponadto graczowi Astralis dobrze szło w starciach przeciwko drużynom z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV, wszak jego rating to 1.14, co czyni go szóstym na całym świecie.

Duńczyk jako gracza, który zabłyśnie w 2022 roku wybrał Ilyę “m0NESY’EGO” Osipova, który dokładnie tydzień temu został przedstawiony jako nowy zawodnik G2 Esports. –Muszę postawić na m0NESY’EGO. To może być teraz trochę nudna odpowiedź, zwłaszcza po tym, jak G2 Esports go zatrudniło. Oglądałem jednak wiele jego gier, a także streama i naprawdę uważam, że jest on już niesamowitym graczem. Zdecydowanie może być jednym z najlepszych graczy na świecie. Mam nadzieję, że radzi sobie dobrze i jego start również taki będzie na najwyższym poziomie, aby szybko nabrał pewności siebie – mówił były zawodnik Complexity Gaming.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).