Odkrywamy świat w samochodzie terenowym – Expeditions: A MudRunner Game

Już 5 marca premierę będzie miała kolejna gra z serii MudRunner – Expeditions: A MudRunner Game. Sprawdziliśmy, jak się w to gra!

Odkrywamy świat w samochodzie terenowym – Expeditions: A MudRunner Game

MudRunner – Expeditions: A MudRuner Game to najnowsza gra z serii MudRunner. W tej edycji naszym zadaniem jest jeżdżenie po różnych lokacjach podczas ekspedycji naukowych i zbieranie przedmiotów, by móc ulepszać samochody i bazy. Producent tym razem wybrał pięć unikalnych lokacji w których musimy sobie poradzić – Little Colorado, Arizona czy Karpaty!

Little Colorado jest pierwszą z lokacji i tu trzeba powiedzieć sobie jasno – nie jest to główny plac rozgrywki. Tutaj mamy nauczyć się gry, jej mechaniki i obsługiwania pojazdów, a prawdziwa przygoda rozpocznie się dopiero w kolejnych lokacjach.

Wymagania sprzętowe

Wersja systemu operacyjnego Windows 10/11 (64 bits)
Procesor Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 1300X
RAM 8 GB RAM
Karta Graficzna 2 GB VRAM, Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon R7 370
Wersja DirectX DirectX 11
Wolne miejsce na dysku 20 GB

Grafika

Trzeba twórcom gry oddać jedno – kwestie graficzne dopracowali do perfekcji. Wszystkie lokacje są dopieszczone graficznie, tak samo zresztą pojazdy. Sama rozgrywka to jedno, ale widoki które nam towarzyszą podczas niej, sprawiają, że aż się chce człowiekowi pograć jeszcze trochę. Świetnie odtworzone góry, bagna czy jeziora dodają genialnego klimatu.

Rozgrywka

Tak samo jak poprzednie gry z tej serii, MudRunner Game pozwala nam przenieść się do wybranych lokacji i brać udział w badaniach naukowych i ekspedycjach. Przemierzamy świat za pomocą jednego z dwudziestu samochodów, jednak nie są to zwykłe pojazdy. Do naszej dyspozycji są nie tylko samochody terenowe, ale też i specjalne ciężarówki.
Z ich pomocą mamy wykonywać różne zadania, które wymagają od nas pokonywania naprawdę ciężkich terenów. Musimy przemierzać bagna, jeziora czy góry, co nie uda nam się bez specjalnego sprzętu, który musimy zebrać. To m.in. echosondy, które pozwolą nam sprawdzić głębokość wody przez którą chcemy przejechać czy drony, którymi zbadamy okolicę.
W dalszym etapie rozgrywki czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie. Będziemy musieli zbudować własną bazę, w której będziemy trzymać nie tylko nasze pojazdy, ale też i ulepszenia, które zbieramy po drodze. Do tego będziemy mogli zatrudniać własnych ekspertów, którzy będą dla nas pracować. W skrócie – zaczynamy jako skromny członek ekspedycji, kończymy jako samodzielny lider.
Łącznie przed graczem jest ponad 100 godzin rozgrywki, a to nie jest jeszcze wszystko. Twórcy zapowiadają, że będą pojawiać się systematyczne update’y. Jednak najważniejsze jest to, że wkrótce ma pojawić się także tryb multiplayer, w którym będziemy mogli przemierzać ciężko dostępne tereny razem ze znajomymi. Początkowo miał się on pojawić razem z premierą gry, jednak twórcy woleli go dopracować i udostępnić trochę później.

Mechanika gry

To trzeba powiedzieć jasno – MudRunner to nie jest gra dla ludzi o słabych nerwach. Jeśli irytujesz się gdy nie możesz przejechać jakiejś przeszkody to zastanów się dwa razy zanim w to zagrasz. A tak całkiem poważnie – twórcom należą się gratulacje. Stworzyli tak dobrą mechanikę gry, że nawet najmniejsza przeszkoda wymaga odrobiny wysiłku, by ją ominąć. Czy to leżący konar, czy błoto, bez kombinowania nie przejedziesz.

ZERKNIJ NA RECENZJĘ SILVER MONKEY X MANDRILL!

To jest naprawdę dobra gra przygodowa

Pograłem trochę w MudRunner i muszę przyznać, jak nie jestem fanem gier przygodowych, to ta jest naprawdę dobra. Co prawda irytowałem się niesamowicie nie mogąc poradzić sobie z niektórymi przeszkodami, jednak gdy to już się udało, to rozgrywka się rozkręciła. Wykonywanie misji w takich lokacjach jest niezwykle przyjemne i łatwo się w to wciągnąć. Jednak granie w przygodówki samemu nie jest aż tak wciągające jak z ekipą, więc niecierpliwie czekam na dodanie trybu multiplayer. Ale już teraz mogę śmiało powiedzieć, że Expeditions: A MudRunner Game jest naprawdę udaną grą i warto sprawdzić ten tytuł.

Gra do recenzji został dostarczony przez firmę Sabre Interactrive lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikacji w formie recenzowanej gry. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl

Powiązane posty

Recenzja gry Outcast: A New Beginning [PC]

Cities Skylines 2 – rewolucja czy ewolucja?