Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 12. huNter-

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 12. huNter-

Autor: Krzysztof Sarna

Już niewiele dzieli nas od czołowej dziesiątki najlepszych zawodników 2021 roku. Zmierzamy ku końcowi tej drugiej, nieco odbiegającej dyszki, chociaż trzeba przyznać, że kiedy patrzymy na dzisiejszego wybrańca, to tych osiągnięć drużynowych jest więcej, względem poprzedników. Tak więc dwunastym, najlepszym graczem ubiegłego roku został Nemanja “huNter-” Kovač.

Trzeba powiedzieć, że jest postęp. Bardzo, ale to bardzo minimalny, ale jest. huNter- jeszcze w 2020 roku został uznany trzynastym zawodnikiem świata. Tak więc Bośniak ma delikatny powód do dumy. Co prawda G2 Esports w minionych 365 dniach nie zdobyło żadnego tytułu, ale było nieustannie blisko postawienia tej kropki nad “i”. Gracz znad Bałkanów zdobył wicemistrzostwo IEM Cologne oraz PGL Majora w Sztokholmie. Ponadto zajął trzecie miejsce na DreamHacku Masters Spring, Flashpoint Season 3, IEM Summer, BLAST Premier Spring Final oraz IEM Winter.

Indywidualnie Kovač prezentował się naprawdę świetnie. Rating 1.11 oraz 80.1 obrażeń zadawanych na rundę. 26-latek zainkasował aż pięć nagród EVP za: IEM Summer, IEM Fall Europe, IEM Winter, IEM Cologne oraz PGL Majora. Co więcej – reprezentant Anonymo Esports zajął piąte miejsce pod względem rund z multi-zabójstwami. Ich współczynnik wyniósł 19,1%.

Zapewne jesteście jeszcze ciekawi, kogo Bośniak wybrał, jako talent, który zasłynie w 2022 roku. Ten wskazał na swojego kolegę z drużyny, który ponad tydzień przeszedł z NAVI Junior, a więc Ilyę “m0NESY’EGO” Osipova. Jest to już trzecie wskazanie na 16-latka, wszak wcześniej w dobrych słowach o Ukraińcu wypowiadali się Martin “stavn” Lund oraz wczoraj Benjamin “blameF” Bremer. – Mój przyszły kolega z drużyny, niesamowity talent, ma tylko 16 lat. Będzie mieć szansę to rywalizacji  we wszystkich turniejach na poziomie pierwszego tieru w tym roku, a my pomożemy mu zapewnić miejsce w najlepszej dwudziestce bez żadnej presji. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę, co ten chłopak zrobi i jak będzie działał. Przy tej okazji oficjalnie go witam! – przyznał 12. najlepszy gracz 2021 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).