Respawn.pl

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 11. device

Autor: Krzysztof Sarna

To ostatni gracz w drugiej dziesiątki plebiscytu najlepszych zawodników 2021 roku. Na jedenastym miejscu uplasował się Nicolai “device” Reedtz. Jest to o wiele gorszy rezultat Duńczyka w przeciwieństwie do 2020 roku.

2021 rok było wielkim wyzwaniem dla Reedtza. W końcu ten po ponad trzech latach przeniósł się z Astralis do Ninjas in Pyjamas. Na pewno nie udało się zrealizować wszystkich zamierzeń, jakie sam device oraz jego koledzy czy sama organizacja stawiali. Spadek o siedem pozycji (4. za 2020 rok), a także absencja w czołowej dziesiątce plebiscytu na najlepszego gracza może być rozczarowująca, nawet dla samego gracza. Jednak nie da się odmówić, że nie zmotywuje go to do jeszcze większej pracy.

26-latkowi na przełomie minionych 365 dni udało się wygrać IEM Fall oraz zdobyć wicemistrzostwo BLAST Premier Global Final 2020 (jeszcze z Astralis), Flashpoint Season 3 oraz IEM Winter. Zawodnik ze Skandynawii otrzymał również nagrodę MVP za Intel Extreme Masters Fall, a także cztery wyróżnienia EVP kolejno za: IEM Katowice, 13. sezon ESL Pro League, 3. sezon Flashpointa, a także IEM Winter. Reprezentant NiP-u osiągnął rating 1.14, a zadawał średnio na rundę 76.8 obrażeń. Duńczyk uplasował się na siódmym miejscu pod względem impact ratingu, który w jego przypadku wyniósł 1.21. Ponadto 26-latek jest ósmy w kategorii stosunku zabójstw do śmierci, wszak jego KD to +455.

Jedną z najciekawszych informacji jest to, że Reedtz nie pochwalił się swoją opinią na temat tego, który z młodych graczy zabłyśnie w 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).