Respawn.pl

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 9. b1t

Autor: Krzysztof Sarna

To się nazywa wejścia z buta na profesjonalną scenę! Valeriy “b1t” Vakhovskiy, który ma zaledwie 19 lat ma za sobą bardzo udany rok. Gracz Natus Vincere zajął 9. miejsce w plebiscycie najlepszych graczy według redakcji HLTV. To jednocześnie pierwszy reprezentant Na’Vi w tym zestawieniu.

Lepszego debiutu na najwyższym szczeblu nie można sobie wyobrazić. b1t w grudniu 2020 roku przeszedł z Natus Vincere Junior do głównego składu i w 2021 roku wygrał praktycznie wszystko. 19-letni zawodnik może być przykładem i inspiracją dla wielu innych graczy.

Ukrainiec wygrał mnóstwo imprez w minionych 365 dniach. Są nimi kolejno: BLAST Premier Global Final 2020, DreamHack Masters Spring, StarLadder CIS RMR, IEM Cologne, ESL Pro League Season 14, PGL Major Sztokholm, BLAST Premier Fall Final oraz BLAST Premier World Final. Do tego należy jeszcze doliczyć wicemistrzostwo BLAST Premier Spring Final oraz IEM Fall CIS. A to dopiero osiągnięcia drużynowe…

Vakhovskiy niejednokrotnie był nazywany drugim Oleksandrem “s1mplem” Kostylievem. Młody gracz zaprezentował się ze świetnej strony na Majorze, wszak zajął piąte miejsce pod względem ratingu. Na przestrzeni całego roku jego ocena wyniosła 1.10, a średnio na rundę Ukrainiec zadawał 72.6 obrażeń. Do tego reprezentant Natus Vincere zajął trzecie miejsce w kategorii strzałów w głowę na rundę, wszak było to 0.46. Do tego nie miał sobie równych w procentach headshotów, ponieważ współczynnik wyniósł 67.1, co dowiodło, że b1t jest aktualnie najlepszym aimerem na świecie.

Na kogo postawił zawodnik wywodzący się zza naszej wschodniej granicy jako talent, który da o sobie znać w 2022 roku? b1t postawił na swojego byłego kolegę z NAVI Junior, Ilyę “m0NESY’EGO” Ospiova, co jest jednocześnie już czwartą rekomendacją 16-latka. Wcześniej na 16-latka postawili już Martin “stavn” Lund, Benjamin “blameF” Bremer oraz  Nemanja “huNter-“ Kovač.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

9. Valeriy “b1t” Vakhovskiy (Natus Vincere)

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).