Respawn.pl

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 8. YEKINDAR

Autor: Krzysztof Sarna

Dwa ostatnie dni należały do graczy z regionu CIS, jeśli chodzi o plebiscyt na najlepszych zawodników 2021 roku. Dzisiaj jest nie inaczej, ponieważ w zestawieniu pojawił się Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis, który jest jednocześnie drugim już reprezentantem Virtus.pro.

O tym, że Virtusom w 2021 roku nie szło najlepiej drużynowo, już wiemy. Rosyjska organizacja na swoim koncie nie ma wielu sukcesów. Dziwi przy tym fakt, że pojedyncze jednostki jednak radziły sobie dobrze. YEKINDAR jest drugim po Jamie zawodnikiem VP, który pojawił się w rankingu najlepszych graczy 2021 roku.

VP zdobyło jedynie jeden triumf, a mowa tu o cs_summit 7. “Niedźwiedzie” do tego dołożyły jeszcze wicemistrzostwo IEM Katowice oraz EPIC League CIS. Do tego doszedł jeszcze najniższy stopień podium na IEM Winter. Mówiąc natomiast o personalnych statystykach Łotysza, to jego rating wyniósł 1.14. Gaļinskis zadawał średnio na rundę 84.5 obrażeń, co uczyniło go trzecim najlepszym na świecie pod tym względem. Do tego reprezentant VP zajął drugą pozycję pod względem otwierających eliminacji na rundę, wszak tych było 0.18. Do tego warto jeszcze wspomnieć o Impact Ratingu, który w przypadku YEKINDARA to 1.36 i czyni go trzecim najlepszym na świecie.

22-latek zapytany o to, kto jego zdaniem z młodszego pokolenia da o sobie poznać w 2022 roku wspomniał o Robertsie “shieldzie” Tipsisie. To 18-letni Łotysz, który ostatnio reprezentował barwy LowLandLions. – shield to świetny chłopak ze świetlaną przyszłością. Jeśli on nadal będzie wkładał wysiłek, który wkłada teraz, to mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, ponieważ widzę w nim świetnie prosperującego gracza i co najważniejsze – jest Łotyszem. – mówił YEKINDAR.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

8. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis (Virtus.pro)

9. Valeriy “b1t” Vakhovskiy (Natus Vincere)

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).