Respawn.pl

Esportowe podsumowanie miesiąca: październik 2021

Autor: Marcin Kapusta

Nie jesteście na bieżącego z CS-owymi newsami lub macie za mało czasu na baczne śledzenie sceny? Nic straconego, ponieważ ten artykuł poświęcony jest najważniejszym wydarzeniom CS:GO. Tym razem na salony wjechało podsumowanie października!


3 października – tudsoN opuszcza stado Lwów

Filip “tudsoN” Tudev dołączył do MAD Lions pod koniec marca bieżącego roku, czyli w momencie sformowania nowego składu CS:GO. Polak od samego początku był szóstym graczem, dlatego też nie zawsze pojawiał się na serwerze ze swoimi kolegami. Niemniej przyczynił się do triumfu w Esport Tour Pro Summer 2021 oraz GameGune 23. W sierpniu szeregi Lwów zasilił Johannes “b0RUP” Borup, który objął rolę prowadzącego i załatał luke po Teodorze “SPELLANIE” Nikolovie. Od momentu dołączenia Duńczyka, tudsoN zagrał z nim zaledwie pięć oficjalnych spotkań. Ostatnie rozegrał 9 września w ramach Fantasyexpo EU Champions Fall 2021.
Ostatecznie to Woro2k został wybrany do głównego rosteru, a ja dodałem opcję bycia szóstym zawodnikiem. Przez ten czas miałem szansę spojrzeć na grę z innej perspektywy, co, jak wierzę, uczyniło mnie lepszym człowiekiem i graczem. Uczucie, kiedy patrzałem jak inni odnoszą sukcesy, uświadomiło mi, że muszę wziąć się w garść i zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa kroki do przodu. Wierzę w siebie i znów mam wielką ochotę zacząć wygrywać.” – oznajmił polski AWPer za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze.

tudson5 endpoint eslpremiership19winter

Fot. ESL

3 października – Natus Vincere na deskach

W finale Intel Extreme Masters Fall 2021 CIS spotkały się dwie regionalne potęgi, Natus Vincere i Gambit Esports. Faworyzowana ekipa Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva nie zdołała przedłużyć swojej hegemonii, wszak to reprezentanci organizacji spod znaku czerwonej gwiazdy zwieńczyli upragniony triumf. Overpassa zabezpieczyli wynikiem 16:7, natomiast Mirage’a 16:11. Tym samym zainkasowali 17 tysięcy dolarów oraz zdołali zakwalifikować się na Majora poprzez zdobycie 2500 punktów RMR.
Tytuł MVP otrzymał snajper Gambit, Dmitry “sh1ro” Sokolov. 20-latek wyróżnił się w wielu kategoriach, ale również pokazał nienaganną stabilność, ponieważ zakończył wszystkie jedenaście map z ratingiem powyżej 1.00.

Gambit

Fot.Twitter/GambitEsports

5 października – blacktear5 kończy epizod w Anonymo

Odejście Piotra “blackteara5” Kasińskiego z Anonymo Esports było już tylko kwestią czasu, ponieważ nie występował on z drużyną na treningach. Oficjalne ogłoszenie o zakończeniu współpracy obu stron nadeszło 5 października. “Przez następnie dni będziemy testować zawodników do głównego składu. Stąd dzisiejszy brak blackteara5 na treningach. Okres próbny dobiega końca i chemy się upewnić, w którym kierunku zamierzamy iść jako team.” – przyznał założyciel organizacji, Mateusz “Sówek” Kowalczyk.
20-latek utożsamiał się z barwami Anonymo od sierpnia bieżącego roku. W tym czasie Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka dotarli do play-offów 38. sezonu ESEA Premier, lecz nie zdołali spełnić swojego głównego celu, jakim był awans na Majora.

FA8HYatXoAktDR6

Fot. Anonymo Esports

6 października – rallen i snatchie opuszczają Gniazdo

Michał “snatchie” Rudzki i Karol “rallen” Rodowicz niespodziewanie nie przedłużyli umów z x-kom AGO, stając się tym samym wolnymi agentami. “Chciałbym podziękować wszystkim graczom z którymi miałem okazję współpracować – Furlan, rallen, F1KU, reatz, leman. Pomimo braku kropki nad i uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, będąc pierwszą drużyną w Polsce od kilku dobrych miesięcy utrzymującą się stabilnie w top30 rankingu HLTV. Bardzo dziękuję również całemu sztabowi trenerskiemu, minir0xowi za świetne przygotowanie przed meczami i całe ułożenie gry.” – stwierdził 23-letni snajper.

“Nasze drogi z AGO się rozchodzą. Uznałem, że najlepsze dla mnie będzie, kontynuowanie mojej kariery w nowym środowisku. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale zawsze staraliśmy się wybrać najlepsze rozwiązanie dla drużyny. Chciałbym podziękować organizacji, a przede wszystkim zawodnikom oraz trenerowi za współpracę i zaangażowanie.” – wtórował mu rallen.

snatchie i rallen dołączyli do warszawskiej organizacji w styczniu 2021 roku i pod jej wywalczyli m.in. wicemistrzostwo 37. sezonu ESEA Premier, Snow Sweet Snow #2 oraz FunSpark ULTI 2021 Europe 3. W szczytowym momencie okupowali nawet 23. lokatę w światowym rankingu HLTV.

x-kom AGO

Fot. x-kom AGO

7 października – Zmarł MAiNLiNE, miał 26 lat

Siódmego października cały esportowy świat obiegła smutna informacja. W wieku 26 lat zmarł były amerykański gracz i trener CS:GO, Michael “MAiNLiNE” Jaber. “Chciałbym częściej się z Tobą widywać, spoczywaj w pokoju bracie. Wspólnie spędzony czas na lanach już na zawsze pozostanie w moim sercu i w mojej pamięci.” – napisał Joel “jcrueL” Cruel, który miał okazję współpracować z Michaelem w barwach eUnited.

“MAiNLiNE był najskromniejszym i najzabawniejszym kolegą z drużyny, z jakim kiedykolwiek miałem przyjemność grać. Nigdy nie śmiałem się mocniej niż z nim w zespole. Miał taki zaraźliwy entuzjazm, a jego chwytliwe frazy wciąż wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Byłeś emocjonalnym punktem dla zespołu, który spisywał się perfekcyjnie. Pomogłeś mi i wielu innym spełnić marzenie o byciu profesjonalnym graczem. Śpij spokojnie Mike i dziękuje za wszystko. Będzie Cię bardzo brakowało, ale nigdy, przenigdy nie zostaniesz zapomniany.” – przyznał były szkoleniowiec MAiNLiNE’a, Steve “ryu” Rattacasa.

800px MAiNLiNE at CEVO Gfinity Pro League S9 Finals

Fot. Joe Brady

9 października – Jackinho na rezerwie Fnatic

Tragiczny występ podczas IEM Fall 2021 oraz brak awansu na Majora przelał czarę goryczy z obozie Fnatic. Z tego też względu na ławce rezerwowej dotychczasowy AWPer, Jack “Jackinho” Mattsson. “Nie byłem w stanie poradzić sobie z presją bycia profesjonalnym graczem Fnatic i to naprawdę zraniło moją pewność siebie. Zawsze miałem wobec siebie bardzo wysokie oczekiwania i teraz wiem, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. To cholernie do bani, że nie udało nam się zakwalifikować na Majora w moim rodzinnym mieście i biorę pełną odpowiedzialność za moje wady i błędy, ale jest jak jest i każdy z nas ma swoją własną drogę do przebycia.” – powiedział 22-latek.

Jackinho przywdział charakterystyczny czarno-pomarańczowy trykot w styczniu bieżącego roku, aczkolwiek przez ten okres nic wielkiego nie osiągnął.

Jackinho

Fot. Fnatic

10 października – ENCE wicemistrzem IEM Fall

ENCE Esports okazało się czarnym koniec europejskiej edycji Intel Extreme Masters Fall 2021. Kolektyw Pawła “Dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza w fazie grupowej pokonał Team Dignitas, MAD Lions, Team Vitality oraz Sprout. Na poziomie ćwierćfinałów sensacyjnie wyeliminował G2 Esports, natomiast w półfinale z kwitkiem odprawił Duńczyków z Astralis. Niestety, ale w wielkim finale nie miał większych szans z rozpędzonym Ninjas in Pyjamas, przegrywając 1-3 w mapach (8:16, 16:7, 16:14, 16:6).

Reprezentanci szwedzkiej organizacji za triumf zgarnęli 27 tysięcy dolarów oraz 2500 punktów RMR. Z kolei ENCE dorobiło się 17 tysięcy dolarów oraz 2344 punktów RMR.

Tytuł MVP prestiżowego wydarzenia otrzymał najbardziej utytułowany gracz CS:GO, Nicolai “dev1ce” Reedtz. Czterokrotny zwycięzca Majora błyszczał w praktycznie każdej kategorii, przodując m.in. w średnim ratingu (1.35) oraz stosunku zabójstw do śmierci (1.49).

dycha

Fot. twitter.com/Dychacs

11/12 października – AGO ponownie w pełnej okazałości

Po odejściu snatchiego i rallena, w zespole spod znaku Jastrzębi pojawiły się dwie luki. Jedną załatał Bułgar rywalizujący na polskiej scenie, Denis “Grashog” Hristov. “Cieszę się, że będę miał okazję pracować w środowisku, które daje mi idealne warunki do rozwinięcia się jako In-Game Leader. Przez większość mojej kariery samodzielnie musiałem budować i prowadzić zespoły, a teraz będę miał pomoc bardziej doświadczonych kolegów z drużyny i całego sztabu szkoleniowego – dziękuję x-kom AGO za danie mi tej szansy.” – oznajmił w oficjalnym komunikacie.

Dzień po dołączeniu Grashoga, do czynnej rywalizacji w barwach AGO powrócił Miłosz “mhL” Knasiak. 19-letni snajper przeszedł na rezerwę 23 września 2020 roku, by móc skupić się na przygotowaniach do matury, którą ostatecznie zdał. “Jest mi niezmiernie miło powrócić do aktywnego rosteru i cieszę się, że będę mógł pomóc. Jestem gotowy do gry na najwyższym poziomie i zamierzam grać lepiej niż przed przerwą.”

mhL

Fot. x-kom AGO

13 października – gla1ve wraca z urlopu

Na początku września prowadzący Astralis, Lukas “gla1ve” Rossander ustąpił ze składu z powodu oczekiwań na narodziny dziecka. Niemniej organizacja na kilka dni przed rozpoczęciem Majorem ogłosiła jego powrót. Tym samym 26-letni weteran zastąpił Lucasa “Bubzkjiego” Andersena, który pomógł drużynie awansować na najważniejszy turniej CS:GO 2021 roku.

“Odsunięcie gracza z aktywnego składu nigdy nie jest łatwe. W przypadku Lucasa może się to wydawać niesprawiedliwe, ponieważ ze względu na okoliczności był prawdziwym profesjonalistą i dawał z siebie wszystko na serwerze i poza nim. Danny i ja rozmawialiśmy na temat tej decyzji. Bubzkji jest rozczarowany, ale wie, że jest dużą częścią zespołu i dołoży wszelkich starań, aby pomóc. Mam ogromny szacunek dla gracza i osoby takiej, jak Lucas, jednak zawsze będziemy stawiać na zespół, który naszym zdaniem ma największe szanse, aby osiągnąć cel.” – powiedział dyrektor sportowy Astralis, Kasper Hvidt.

gla1ve

Fot. ESL

14 października – JW kończy owocną przygodę we Fnatic

Na początku czerwca przedstawiciele Fnatic zapowiedzieli proces restrukturyzacji sekcji CS:GO i przesunęli Maikila “Goldema” Selima na rezerwę. Niespełna dwa miesiące później taki sam los spotkał Jespera “JW” Wecksella. Niemniej ten drugi ruch kadrowy zapisał się w historii, wszak legendarny snajper rozstał się z Fnatic po ośmiu latach współpracy. Okres ten owocny był w spektakularne sukcesy, ponieważ szwedzka drużyna zwyciężyła trzy Majory oraz kilkadziesiąt prestiżowych turniejów i lig.

14 października brytyjska organizacja rozwiązała obowiązującą umowę z JW, który stał się wolnym agentem. “To dość emocjonalny, ale i ekscytujący dzień, chcę podziękować wszystkim, którzy byli częścią tej niesamowitej podróży. Chciałbym jednak dodatkowo podziękować kilku kluczowym osobom, zaczynając od cArna, który wierzył we mnie przez te wszystkie lata, zawsze był przy mnie i moich problemach, w grze i poza nią. Za to będę mu dozgonnie wdzięczny. Podziękowania ślę także do znajdera, Devilwalka oraz flushy, z którymi zacząłem tę legendarną przygodę prawie dziewięć lat temu. Ta przyjaźń na zawsze pozostanie w mojej pamięci i przykro mi, że nie dbałem o nią bardziej w niektórych momentach. […] Nadszedł czas, abym zaczął pisać następny rozdział w mojej karierze”. 

JW Fnatic

Fot. ESL

14/15 października – Ogromne przetasowania w 00Nation

Brak awansu na Majora spowodował duże zmiany w składzie 00Nation, z którym rozstali się bracia Teles – HEN1 i LUCAS1. Dzień później jeden z wakatów zapełnił były zawodnik legendarnego SK Gaming, Fernando “fer” Alvarenga.

Brazylijczyk pozostawał na uboczu od września 2020 roku, ponieważ to wtedy został posadzony na rezerwie MIBR, na której spędził kolejne trzy miesiące. Później wspomagał rodzime Imperial eSports, aczkolwiek nie otrzymał ostatecznie stałego angażu.

Fer @ EPL S10 Finals

Fot. ESL / Helena Kristiansson

15 października – smooya ląduje we Fnatic

Fnatic w połowie miesiąca w końcu sprowadziło do składu rasowego snajpera. Mowa o Owenie “smooyi” Butterfieldzie, który zasilił szeregi legendarnej formacji na trzymiesięczny okres próbny, zastępując przesuniętego na rezerwę Jackinho.

Dla tych, którym podoba się brytyjska flaga przy Fnatic, czeka Was naprawdę długa ekscytacja. Jest to sytuacja dla mnie niewyobrażalna, bo nie sądziłem, że znajdę się w takiej marce z powodu moich błędów, które popełniłem w przeszłości. Dziękuje Samuelssonowi za to, że tak bardzo we mnie wierzył, stawiając na szali swoje własne zaufanie. Dołączam do Fnatic z bardzo otwartym umysłem i rozsądnymi oczekiwaniami wobec siebie i całego zespołu. Będę ciężko pracować każdego dnia nie tylko na serwerze, ale także poza nim, aby rozwijać się jako człowiek. Czekałem na taką szansę od lat i myślę, że teraz jest idealny moment, aby pokazać wszystkim moje umiejętności.“- oświadczył smooya w mediach społecznościowych.

smooya

Fot. ESL

17 października – EXTREMUM odgrzewanym 100 Thieves

Rosyjska organizacja EXTREMUM przesunęła cały skład CS:GO na ławkę rezerwowych. Głównym bodźcem do podjęcia takiej decyzji był brak awansu na Majora. “Przegrana z Evil Geniuses była oczywiście jednym z najgorszych scenariuszy, ponieważ głównym celem naszej organizacji i naszej drużyny był awans na Majora. Praca z chłopakami przez prawie rok była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Ale teraz musimy podjąć decyzję, bez względu na to, jak trudna może ona być. Zespół CS:GO wylądował na rezerwie, jego dalszy los jest obecnie bliżej nieokreślony.” – napisał zarząd.

EXTREMUM zakontraktowało były kwartet 100 Thieves pod koniec stycznia bieżącego.Ostatnim elementem układanki okazał się Hansel “BnTeT” Ferdinand, który wszedł w buty Justina “jksa” Savage’a. Stery trenerskie objął doświadczony Aleksandar “kassad” Trifunović, natomiast Nestor “LETN1” Tanić został mianowany analitykiem i głównym menadżerem. Niemniej projekt od samego początku nie prosperował tak, jak sobie wyobrażano, a same wyniki pozostawiały wiele do życzenia.

800px Kassad @ IEM Katowice 2020

Fot. Helena Kristiansson x ESL

17 października – AGO powraca CS-owej Ligi Mistrzów

Europejska odsłona ESEA Premier Season 39 Europe okazała się owocna dla Polaków. Zwycięzcami zostali bowiem zawodnicy AGO, którzy w finale pokonali Anonymo Esports 3-0 (1:0, 19:17, 16:6). Tym samym zgarnęli oni przepustkę do 15. sezonu ESL Pro League, natomiast podopieczni Adriana “imd” Piepera zagrają w swoistym przedsionku Pro Ligi o nazwie EPL Conference.

x kom AGO krasnal scaled 1

Fot. www.x-kom-ago.gg

18 października – Były duet napędowy AGO zadomowił się w Anonymo

18 października doszło do hitowego transferu na nadwiślańskim podwórku. Trykot Anonymo Esports przywdziali Michał “snatchie” Rudzki oraz Karol “rallen” Rodowicz, a Patryk “Demho” Tomaszewski stracił angaż w aktywnej piątce i objął rolę szóstego gracza. Początkowo sugerowano, że Demho podzieli losy Piotra “blackteara5” Kasińskiego, aczkolwiek ten zachował swoje miejsce w strukturach organizacji. ” Chcielibyśmy też uspokoić wszystkich fanów talentu Demho, Patryk zostanie w organizacji, gdzie będziemy bacznie przyglądać się jego dalszemu rozwojowi.” – oświadczyli przedstawiciele Anonymo.

Anonymo

Fot. Eden Esports, Malta Vibes Knockout Series 3

18 października – Legenda zostaje

W sierpniu i wrześniu narosły spekulacje na temat końca kadencji Andreasa “Xyp9xa” Højsletha w Astralis. Sam zresztą na łamach portalu Dexerto wypowiedział następujące słowa: “FaZe? Krąży wiele plotek. Było kilka rozmów z niektórymi organizacjami, ale nie mogę ujawnić szczegółów. Szukam wyłącznie zespołu, który ma profesjonalne podejście i doświadczenie. Wiele formacji z Ameryki Północnej często organizuje bootcamp w Europie. Taką opcje również rozważę”.

18 października Xyp9x przedłużył kontrakt z duńską organizacją, który obowiązywać będzie do końca 2025 roku.“Astralis jest częścią mnie od wielu lat. Nie jest tajemnicą, że rozważałem inne opcje, ale jestem naprawdę podekscytowany tym, że doszliśmy do porozumienia. Oznacza ono, że mogę zostać tutaj, w Astralis, w którym czuję się jak w domu. Mając już ustaloną przyszłość, mogę teraz wykorzystać całą swoją energię i skupienie, by przywrócić drużynę na właściwe tory. Odbyłem wiele szczerych rozmów z organizacją na temat ambicji i oczekiwań, tego gdzie Astralis jest dzisiaj i w jakim kierunku zmierzamy. Mam naprawdę dobre przeczucia co do rozwoju zespołu, i nie mam wątpliwości, że Astralis będzie miało wyjątkowo silną pozycję w nadchodzących latach.” – oświadczył “minister clutchy”.

Xyp9x

Fot. Astralis

19 października – Nowe rozdanie w forZe

Formacja forZe niespodziewanie zakończyła współpracę ze swoimi gwiazdami, Evgenym “FL1TEM” Lebedevem oraz Almazem “almazerem” Asadullinem. Posadę stracił również dotychczasowy trener, Anatoly “liTTle” Yashin. “Rozstanie to nieunikniony etap, konieczny dla rozwoju zarówno drużyny, jak i zawodników. Razem z Evgenym, Antolym i Almazem osiągnęliśmy świetne wyniki i zdobyliśmy wiele trofeów. Dzięki naszemu wsparciu FL1T i Almazer wyrośli na graczy światowej klasy, natomiast liTTle po pobycie w organizacji ma status utalentowanego szkoleniowca.” – stwierdził CEO forZe, Sergey “MegioN” Ignatko.

Zwolnione miejsca zajęli Alexandr “shalfey” Marenov oraz Evgeny “Norwi” Ermolin, a obowiązki trenera powierzono Artemowi “Fiercowi” Ivanovi.

FL1T 3

Fot. Stephanie Lindgren x DreamHack

21 października – floppy wraca do korzeni

Ricky “floppy” Kemery jeszcze do niedawna uważany był za perłę nadziei amerykańskiej sceny CS:GO. Jego ogromny talent zauważyła organizacja Cloud9, która zaproponowała mu angaż w międzynarodowym kolektywie, za którego piecze sprawował Henry “HenryG” Greer. Niemniej projekt Kolosa spalił na panewce i ostatecznie w kwietniu bieżącego roku został zawieszony. Kilka dni później Ricky zdecydował się kontynuować swoją esportową karierę w VALORANCIE. Wtedy co prawda zmienił grę, ale nie markę, ponieważ w strzelance od Riot Games nadal utożsamiał się z charakterystycznym logotypem chmury. W głównym składzie spędził zaledwie pięć miesięcy, bo już we wrześniu przeszedł na rezerwę.

21 października floppy wrócił do korzeni, a mianowicie do Counter-Strike’a i zasilił zespół Extra Salt. W nim wypełnił lukę po Aranie “Sonicu” Groesbeeku, który postanowił zrobić sobie przerwę od profesjonalnej rywalizacji.

49434749647 43b258a0fb o

Fot. Stephanie Lindgren x DreamHack

21 października – Xizt zasila struktury Heroic

Członek legendarnego składu Ninjas in Pyjamas, Richard “Xizt” Landström powrócił na CS-owe salony w nowej roli. Szwedzki weteran przejął rolę analityka i tymczasowego trenera Heroic. Tym samym przejął on obowiązki po Nicolaiu “HUNDENIE” Petersenie, który w lipcu bieżącego roku stracił posadę w wyniku afery, związanej z udostępnianiem poufnych informacji.

Plan na chwilę obecną jest taki, że testujemy się nawzajem, sprawdzamy czy nie ma bariery językowej, czy mamy ten sam styl gry. Oczywiście pracujemy z nim w odniesieniu do długoterminowej wizji, ponieważ chcemy z nim współpracować i rozwijać tę relację.” – powiedział prowadzący Heroic, Casper “cadiaN” Møller,  w podcaście HLTV Confirmed.

Xizt

fot. PGL

22 października – FL1T dołącza do Virtus.pro

Tuż przed Majorem dowiedzieliśmy się o zmianach w obozie Virtus.pro. Były reprezentant forZe, Evgeny “FL1T” Lebedev wszedł w buty Sanjara “SANJIEGO” Kulieva, który częścią drużyny był od marca 2019 roku.

Major jest największym wydarzeniem w CS:GO, na które czekamy od dwóch lat. Chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik, a żeby to się stało, drużyna potrzebuje nowego impulsu. Pojawiła się okazja do gry z Evgenym i postanowiliśmy ja wykorzystać. Mamy nadzieję, że będzie to impuls, który pozwoli nam zagrać na maksimum naszych możliwości.” – stwierdził CEO rosyjskiej organizacji, Sergey Glamazda.

FL1T

Fot. PGL

29 października – Juggernaut rozpadł się na kawałki

Ostatnie miesiące były dla compLexity ogromnym pasmem rozczarowań. Postępująca stagnacja, brak awansu na najważniejszy turniej CS:GO 2021 roku to czynniki, które spowodowały rewolucje kadrową. Ona z kolei przyczyniła się do definitywnego rozpadu składu i zakończenia żywota popularnego “Juggernauta”.

7 października organizacja Jasona Lake’a zakończyła współpracę z Kristianem “k0nfigiem” Wienecke, a dziesięć dni później jego los podzielił także Valentin “poizon” Vasilev. Punkt kulminacyjny nadszedł 29 października, ponieważ to wtedy dotychczasowy prowadzący, Benjamin “blameF” Bremer został zwolniony.  “Nie jestem już częścią compLexity, dlatego też rozpoczynam okres wolnej agentury. Wielkie podziękowania dla wszystkich w organizacji, a szczególnie dla Jasona Lake’a za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Byliście dla mnie tacy wspaniali się cieszę się, że dwa lata temu podjąłem decyzję o opuszczeniu duńskiej sceny.” – zakomunikował blameF za pośrednictwem Twittera.

800px BlameF @ IEM Cologne 2021

Fot. Stephanie Lieske, ESL

31 października – KEi po raz pierwszy w zagranicznej formacji

Październik obfity był w przetasowania w szeregach Sprout. Najpierw z zespołem pożegnał się Marko “kressy” Đorđević, a później trener, Niclas “enkay J” Krumhorn, który został zastąpiony przez Danny’ego “BERRY-ego” Krügera.  “Z przyjemnością chcę ogłosić, że dołączam do Sprout i rozpoczynam swoją podróż jako szkoleniowiec. Jestem wdzięczny za zaufanie ze strony zespołu i zarządu, mimo tego, że po raz pierwszy pełnię tego typu rolę. To dla mnie bardzo ekscytujący moment i nie mogę się doczekać, aż zacznę udowadniać, że mają rację.” – powiedział Duńczyk.

31 października skład niemieckiej organizacji skompletował Kamil “KEi” Pietkun, który od lipca przesiadywał na rezerwie Anonymo Esports. 20-latek po raz pierwszy w swojej karierze dołączył do zagranicznej drużyny.

kei anonymo

Fot. Anonymo Esports / Maciej Kołek

 

Pozostałe artykuły z cyklu “Esportowe podsumowanie miesiąca” znajdują się pod tym adresem!