Respawn.pl

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 7. electroNic

Autor: Krzysztof Sarna

Minione dni w plebiscycie na najlepszych graczy 2021 roku według HLTV to istna dominacja graczy z regionu CIS. Jak się okazuje – proces ten trwa nadal, wszak w niedzielę ujrzeliśmy drugiego zawodnika Natus Vincere. Dokładnie na siódmym miejscu uplasował się Denis “electroNic” Sharipov.

2021 rok to rok należący zdecydowanie do Natus Vincere. Mimo że jeszcze dzieli nas troszkę od poznania najlepszego zawodnika, tak na 99% zostanie nim Oleksandr “s1mple” Kostyliev, który nie miał sobie równych. Nie ma się zatem czemu dziwić, że widzimy drugiego już gracza z Na’Vi, którym po Valeriym “b1tcie” Vakhovskiym jest electroNic.

23-latek w ostatnich 365 dniach wzbogacił się o mistrzostwa następujących turniejów: BLAST Premier Global Final 2020, DreamHacka Masters Spring, StarLadder CIS RMR, IEM Cologne, ESL Pro League Season 14, PGL Major Sztokholm, BLAST Premier Fall Final oraz BLAST Premier World Final. Ponadto Rosjanin dotarł jeszcze do finału BLAST Premier Spring Final i IEM Fall CIS. Do tego electroNicowi udało się zainkasować aż dziewięć nagród EVP. Rating reprezentanta Natus Vincere wyniósł 1.14, a zadawane średnio obrażenia na rundę 80.1.

Sharipov zapytany o to, kto jego zdaniem z młodszego pokolenia da o sobie znać w 2022 roku, odpowiedział, że będzie to Petr “fame” Bolyshev. Jest to 18-latek, który aktualnie jest reprezentantem K23.  – Fame. Myślę, że ten chłopak ma dobrą komunikację i zawsze robi wszystko dla swojego zespołu. Ponadto ma świetnego aima i rozumie swoją rolę na mapie – powiedział 7. gracz świata 2021 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

7. Denis “electroNic” Sharipov (Natus Vincere)

8. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis (Virtus.pro)

9. Valeriy “b1t” Vakhovskiy (Natus Vincere)

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).