Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 5. Ax1Le

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 5. Ax1Le

Autor: Krzysztof Sarna

To już świadczy o dominacji regionu CIS! To już szósty dzień z rzędu, kiedy w plebiscycie na najlepszego gracza 2021 roku widzimy reprezentanta regionu CIS. Tym razem na piątej pozycji uplasował się Sergey “Ax1Le” Rykhtorov.

To jednocześnie drugi dzień z rzędu, kiedy w zestawieniu widzimy zawodnika Gambit Esports. Przypomnijmy, że wczoraj jako szóste najlepsze ogniwo minione roku uznany został Abay “HObbit” Khsaenov. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak 2021 rok był przełomowy dla Gambit. Ax1Le dołożył do tego wszystkiego cegiełkę i to całkiem niemałą.

Rosjanin zdobył mistrzostwo IEM Katowice, EPIC League CIS, IEM Summer, BLAST Premier Spring Final, IEM Fall Cis oraz V4 Future Sports Festival Budapeszt. Ponadto dotarł do finału ESL Pro League Season 13, DreamHacka Masters Spring, StarLadder CIS RMR i BLAST Premier World Final. Do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć półfinał PGL Majora Sztokholm. 19-latek został wyróżniony dwoma nagrodami MVP za: trzynasty sezon EPL-a i IEM Summer. Ponadto zainkasował siedem wyróżnień EVP.

Rating 19-latka w ostatnich 365 dniach to 1.18. Ponadto Rykhtorov średnio na rundę zadawał 81.4 obrażeń. Udało mu się zająć czwarte miejsce pod względem ratingu w rundach pistoletowych, wszak ten wyniósł 1.37. Do tego zajął piątą lokatę pod względem KD, które wyniosło +650.

Ax1Le stwierdził, że graczem, który da o sobie znać w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a także znajdzie się w topowej dwudziestce graczy z 2022 roku będzie Santino “try” Rigal. To Argentyńczyk, który ma siedemnaście lat, ale aktualnie nie ma drużyny. W przeszłości grał pod banderą 9z. – Po pierwsze, jest on młodym snajperem, który może się już pochwalić dobrym ratingiem. Po drugie, graliśmy kilkukrotnie PCW przeciwko 9z i spisywał się on dobrze. Jak każdy wie, AWP jest bronią, która może wygrać mecz – możesz mieć dzięki niej duży wpływ. Kiedy chłopak zaczyna grać w turniejach z topowego tieru, myślę, że w przyszłości będzie miał prawdziwą szansę na znalezienie się w rankingu TOP20 graczy roku. Najważniejszą rzeczą jest, by nie przestawał działać. Idź na całość – mówił 5. najlepszy gracz 2021 roku.

Ponadto gracz Gambit wspomniał o najnowszym nabytku G2 Esports, Ilyi “m0NESYM” Osipovie. – m0NESY będzie teraz uczestniczył w największych turniejach i ma dobry zmysł gry przy AWP. Ma dobrą szansę do tego, by znaleźć się na tej liście pod koniec roku, ciekawie będzie śledzić jego rezultaty, ale i tak wybieram try – kontynuował Rosjanin.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

5. Sergey “Ax1Le” Rykhtorov (Gambit Esports)

6. Abay “HObbit” Khasenov (Gambit Esports)

7. Denis “electroNic” Sharipov (Natus Vincere)

8. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis (Virtus.pro)

9. Valeriy “b1t” Vakhovskiy (Natus Vincere)

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).