Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 4. sh1ro

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 4. sh1ro

Autor: Krzysztof Sarna

Trzeci dzień z rzędu obserwujemy reprezentanta Gambit Esports w zestawieniu najlepszych graczy 2021 roku według redakcji HLTV. Mianem czwartego najlepszego zawodnika ubiegłego roku został odznaczony Dmitry “sh1ro” Sokolov.

Przedwczoraj Abay “HObbit” Khsaenov, wczoraj Sergey “Ax1Le” Rykhtorov a dziś sh1ro. To tylko obrazuje, jak 2021 rok był dobry dla Gambit Esports, a także regionu CIS. To zatem oznacza, że Sokolov był jednocześnie najlepszym reprezentantem Gambit w ostatnich 365 dniach.

Rosjanin w ubiegłym roku zdobył mistrzostwa następujących wydarzeń: IEM Katowice, EPIC League CIS, IEM Summer, BLAST Premier Spring Final, IEM Fall CIS, V4 Future Sports Festival. Ponadto dotarł do finału trzynastego sezonu ESL Pro League, DreamHacka Masters  Spring, StarLadders CIS RMR oraz BLAST Premier World Final. Również PGL Major w Sztokholmie był całkiem udany, o czym świadczy dotarcie do półfinału. 20-latek zainkasował trzy nagrody MVP, a także jedenaście wyróżnień EVP.

Rating reprezentanta Gambit jest naprawdę imponujący, wszak wyniósł 1.24, co uczyniło go trzecim na świecie. Na rundę sh1ro zadawał średnio 75.7 obrażeń. Ponadto zajął pierwszą lokatę pod względem śmierci na rundę, których było 0.52.  Gracz z regionu CIS może się pochwalić drugim największym KD na świecie, które w jego przypadku wyniosło +1294.

Pozostaje jeszcze predykcja gracza, który w 2022 roku ma dać o sobie znać szerszej publiczności. Sokolov postawił na Denisa “deko” Zhukova, który ma dwadzieścia lat i aktualnie jest reprezentantem 1WIN. Rosjanin w 2021 roku wypracował rating na poziomie 1.25, a także wygrał Malta Vibes Knockout Series #2 i kilkukrotnie triumfował w ESEA Cash Cup. W bieżącym roku 1WIN ma rywalizować w 40. sezonie ESL Challenger League, co Rosjaninowi może dać sporą szansę, by zaprezentować swój wachlarz umiejętności.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

4. Dmitry “sh1ro” Sokolov (Gambit Esports)

5. Sergey “Ax1Le” Rykhtorov (Gambit Esports)

6. Abay “HObbit” Khasenov (Gambit Esports)

7. Denis “electroNic” Sharipov (Natus Vincere)

8. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis (Virtus.pro)

9. Valeriy “b1t” Vakhovskiy (Natus Vincere)

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).